Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 29 czerwca 2013

,,100 bajek krasnoludka” Basia Badowska [spotkanie bloggerek]

,,100 bajek krasnoludka” Basia Badowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2010
Format : Książka
Ilość stron: 200
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin , Siedmioróg 

Z pewnością każdy z nas ma tak, że lubi wrócić do czasów swojego dzieciństwa, gdy wszystko było beztroskie i proste. Można się wtedy zagłębić w baśni, którą znamy już wiele lat i czytaliśmy wielokrotnie. Czasem jednak robimy wyjątek i sięgamy po coś nowego. Tak też było w tym przypadku ze mną. Wybór pozycji okazał się dla mnie o tyle łatwy, że książka znajdowała się już na półce. Dzięki spotkaniu Bloggerek w Toruniu miałam okazję się z nią zapoznać.

Już od pierwszych stron mamy okazję i przyjemność poznać niezwykłych bohaterów, którzy będą nam towarzyszyli przez wiele następnych stron. Wyjątkowe króliki, zmniejszające się rodzeństwo, czarodziejka Rozalka i jej krewni. To właśnie dzięki nim będziemy mogli odwiedzić wiele magicznych miejsc i na dłużej pozostać w świecie baśni.

Opowiadań jest równe 100, co możemy wnioskować już po tytule powieści. Zazwyczaj są one dość krótkie, jednak myślę, że jest to plus, gdyby miała być czytana mniejszym dzieciom. Takie maluchy szybko się nudzą i mogłyby nie dosłuchać opowieści do końca. Byłoby to nieodżałowaną stratą, gdyż opowiadania są warte tego, aby poświęcić im swój czas.

Książka powstała w wyniku wznowienia. Niektóre opowiadania sama pamiętam ze swojego dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że mogłam do nich powrócić. Za wielki plus uważam to wydanie, gdyż zapomniane opowieści można na nowo przeczytać. Gdyby nie ukazało się to wydanie większość z nas zapomniałaby o wspaniałych bohaterach.

Pozycja została bardzo ładnie wydana, wyraziste barwy są zachwycające. Twarda, sztywna oprawa powoduje, że książka pomimo wielorazowego użytku tak szybko się nie popsuje i będzie mogła przetrwać wiele lat. Dzięki wspaniałemu wydaniu wiele pokoleń będzie mogło z niej skorzystać !

Język opowiadań jest prosty, kilkulatek powinien wiele zrozumieć z czytanej treści. Dodatkowo jego uwagę przyciągną przepiękne ilustracje, których mnogość występuje w pozycji. Ja sama byłam nimi zachwycona pomimo tego, że lata dzieciństwa mam już od dość dawna za sobą.

Bajki różnią się pod względem treści. Jest kilku głównych bohaterów, których losy przeplatają się co którąś opowieść. Utrzymany jest ciąg wydarzeń, co moim zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem. Zawsze byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

,,100 bajek krasnoludka” to zbiór wspaniałych opowieści, które przyciągną czytelnika na dłużej. Mi ich przeczytanie nie zajęło dużo czasu, a przy tym przyjemnie spędziłam wieczór. Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla malucha bez zastanowienia możecie kupić tą pozycję. Z pewnością mu się spodoba!

Moja ocena : 9,5/10

Za ufundowanie upominku na spotkanie bloggerek w Toruniu dziękuję:


4 komentarze:

 1. była bajka o rybce, i za krótko sie skonczyla :/ Adaś nie jest przekonany do tej ksiazki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podobała, nie wiem, jak dzieciom, się okaże w przyszłości ;)

   Usuń
 2. Ja na razie fragment tylko przeczytałam :) ale już mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń