Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 12 czerwca 2013

,,Elmer” David McKee [spotkanie bloggerek]

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Publicat


Kiedy zaczęłam chodzić do szkoły pamiętam, że dzieci były bezlitosne. Nie miałeś markowych ubrań, nie możesz się z nami zadawać, odstawałeś od reszty wyglądem, trzymaj się na uboczu. Te wszystkie wartości wynieśli z domu, jednak trudno było coś na to poradzić. Niestety, dla dzieci w dzisiejszych czasach liczy się tylko pieniądz i status społeczny… Pewnie dlatego też powstał ,,Elmer”. Autor chciał uświadomić młodym ludziom, że tak naprawdę w życiu nie są ważne pieniądze, ubrania, drogie zabawki, ale to, jaki człowiek jest naprawdę.

Elmer to uroczy słoń, który żył stadnie. Było w nim jednak coś wyjątkowego, coś, co wyróżniało go spośród krewnych. Mianowicie, nasz główny bohater nie był szary, a kolorowy. Jako jedyny wyróżniał się na tle innych zwierząt, jednak im to nie przeszkadzało. Bardzo lubili młodzieńca, pozdrawiali go bardzo serdecznie, uwielbiali jego żarty, kolor jego skóry był dla nich nieistotny. Liczyło się to, jaki Elmer jest w stosunku do nich. Pewnego dnia jednak młody słoń postanowił upodobnić się do swojego gatunku. Czy mu się to udało? Czy zmiana skóry spowodowała, że pobratymcy zaczęli go bardziej lubić, a może było zupełnie inaczej?

O ,,Elmerze” słyszałam bardzo wiele pochlebnych opinii. Do tej pory ukazał się ,,Elmer i Róża” , ,,Elmer i nieznajomy”, ,,Elmer i hipopotamy” oraz ,,Elmer. Wielka księga przygód”. Z racji tego, że sama dziecka na razie nie posiadam jakoś nie po drodze było mi do zapoznawania się z tą pozycją. Miłą niespodzianką było jednak ufundowanie jej przez Grupę Wydawniczę Publicat na spotkanie bloggerek w Toruniu. Wszystkie uczestniczki były nią oczarowane i już wiem dlaczego. David McKee stworzył przepiękną opowieść o różnicach między ludźmi, które w  ogólnym rozrachunku nie są istotne. Elmer pomimo swojej odmienności nie był przez nikogo szykanowany, obrażany. Autor ukazał również w ten sposób problem dyskryminacji ludzi z różnym kolorem skóry. W czym jedni są gorsi od drugich? W niczym, to tylko jakieś chore pomysły ludzi doprowadzają do nieporozumień, a najczęściej płacą za to  dzieci…

Na początku znajduje się strona ,,Ta książka o ELMERZE należy do …” , uważam, że to doskonały pomysł, gdyż nasza pociecha może podpisać swoją bajeczkę o słoniku. Dzięki pięknym obrazkom, rymowanym w większości wypowiedziach ta bajka nigdy się chyba nie znudzi. Nawet ja, mająca okres dziecięcy dawno za sobą jestem oczarowana tą pozycją. Już teraz wiem, że z pewnością zagości w mojej biblioteczce, a gdy pojawi się dziecię będziemy razem ją czytać, aby wyrósł na świadomego człowieka, niezważającego na różnice kulturalne, czy etniczne.

,,Elmer” polecam każdemu, nawet dorosłemu. Może dzięki tej pozycji dla najmłodszych coś zrozumie i przekaże dziecku wartości, które warto naśladować !

Moja ocena : 9/10

Za ufundowanie upominku na toruńskie spotkanie Bloggerek dziękujemy :

3 komentarze: