Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 16 czerwca 2013

,,Jak opanować wilczy apetyt? Trening.” Linda W. Craighead

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009
Format : Książka
Ilość stron: 304
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Sensus

Temat diety i zdrowego odżywiania jest mi bliski na tyle, że od czasu do czasu sięgam po różne pozycje o tej tematyce. Tym razem postanowiłam także zapoznać się z tą książką. Jak wskazuje sam tytuł ma ona przybliżyć nam zasady jedzenia. Niektórzy z nas przejadają się, korzystają z różnych okazji, chcą zjeść na zapas, niestety jednak tak się nie da.

Należy pamiętać o tym, że można bardzo łatwo rozepchać sobie swój żołądek, jedząc zbyt duże porcje. Niewskazane jest także jedzenie na zapas, czy zbyt długa głodówka. Gdy po jakimś czasie dostaniemy jedzenie zjemy go wówczas znacznie więcej. Już od samego patrzenia na różne smakołyki mamy na nie ochotę.

Trening Świadomego Apetytu to program opracowany przez Autorkę i jej współpracowników mający na celu uzmysłowienie nam, jak zdrowo się odżywiać i jeść tyle, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Lepsze jest jedzenie mniejszych porcji częściej, niż najedzenie się raz do syta.

Niektórzy mogą chorować także na anoreksję, czy bulimię, choć nie zawsze będą się chcieli do tego przyznać sami przed sobą. W Polsce panuje model figury modelki, który każdy z nas chce także osiągnąć. Nikt nie zwraca uwagi jednak na to, że często te kobiety są po prostu niedożywione.

Autorka przedstawiła także tabele ze wskaźnikiem BMI, gdzie dokładnie można obejrzeć, jaka waga jest wskazana proporcjonalnie do naszego wzrostu. Nie ma sensu odchudzać się na siłę, gdyż i tak nie zawsze będziemy zadowoleni z otrzymanych rezultatów.

Książkę przeczytałam z przyjemnością, choć niektóre momenty nieznacznie mnie nudziły. Dzięki podzielenie na duże rozdziały i dużo małych kategorii mogłam w każdej chwili przerwać jej czytanie bez uszczerbku dla przekazu, co uważam za wielką korzyść. Pozycja nie jest może zbyt zachwycająca, jednak pozwala nam inaczej spojrzeć na sposób ożywiania i tego, co możemy zmienić w swoim życiu. To, że nie będziemy jedli nie oznacza, że od razu diametralnie schudniemy. Istnieją też osoby, które katują się ćwiczeniami fizycznymi, gdyż uważają, że dzięki temu stracą swoją ówczesną wagę.

Uważam, że pozycja ,,Jak opanować wilczy apatyt? Trening.” doskonale sprawdzi się u osób, które chcą schudnąć i stosowały już różne rodzaje diet. Może spodobać się także tym, którzy chcą zacząć zdrowiej, inaczej się odżywiać. Książka nie jest zbyt obszerna, zawiera niecałe 300 stron, więc warto poświęcić jej swój czas w wolnej chwili.

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. Ciekawe, ja treść ma się do rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To każdy musi sam osądzić:) Zależy w co kto wierzy:)

   Usuń
 2. Nie wiem, czy się na nią skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka idealna dla mnie, choć sadzę, że mój wilczy apetyt tak naprawdę jest nie do opanowania... :D Mam zbyt słabą silną wolę.

  OdpowiedzUsuń