Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 21 lipca 2013

,,Koniec z cukrzycą i otyłością" dr Mark Hyman

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 416
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Bardzo cieszę się, gdy na rynku pojawiają się pozycje kulinarne, które oprócz przepisów zawierają jakąś treść. Tak też jest w przypadku najnowszego poradnika dr Marka Hymana pt. ,,Koniec z cukrzycą i otyłością”. Nie miałam problemu z żadną z ,,dolegliwości”, jednak w mojej rodzinie osoby chorują na cukrzycę, a okazuje się, że przez tryb życia krewni również są narażeni na to ryzyko.

Powszechnie wiadomo, że najwięcej dzieci otyłych jest w USA, gdzie młodzi ludzie zapychają się czystą chemią w postaci hamburgerów, frytek, do tego dochodzą słodkie napoje, które są dodatkowym zapychaczem dostarczającym organizmowi energii. Jak podaje dr Hyman ostatnia liczba dzieci otyłych gwałtownie wzrasta ! Dowiedzione zostało, że produkty przetworzone, jak chipsy, czy inne szybkie przekąski i słodkości jemy w za dużych ilościach, ponieważ nie możemy się opanować. Niestety nie da się tego powiedzieć o owocach i warzywach.

Nie chodzi o to, aby zaprzestać jedzenia wszystkiego, co szkodliwe. Cała rzecz w tym, aby ograniczyć spożywanie ,,złych” produktów na rzecz tych ,,dobrych”, wnoszących jakieś wartości do naszego codziennego jadłospisu. Dr Hyman wyjaśnia i obala mity na temat dziedzicznej cukrzycy, czy tego, że cukrzyca zniknie, gdy schudniemy do prawidłowej wagi.

Poradnik został okrzyknięty bestsellerem i jest nr 1 na liście New York Timesa. Z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że rozumiem dlaczego. To nie jest książka, jakich wiele. To pozycja, która pozwoli nam wszystkim zmienić nawyki żywieniowe, zmobilizuje nas do działania nawet jeżeli nie jesteśmy osobami otyłymi, czy z objawami cukrzycy.

Jak to zwykle bywa najbardziej ciekawią mnie w takich pozycjach też przepisy kulinarne, których tutaj znajdziecie bardzo dużo. Są one jakby kontynuacją działu ,,Sześciotygodniowy plan działania” i ,,Powrót do zdrowia”. Znajdziemy tam różne przepisy śniadaniowe, obiadowe, a także na koktajle, które mnie szczególnie zainteresowały i postaram się coś z nich wykonać i Wam pokazać.

Dodatkowym atutem tej pozycji są kwestionariusze, dzięki którym dowiemy się, jakich witamin, czy innych składników może brakować w naszym organizmie i dlaczego coś jest nie tak. Pozycja zawiera dużo porad, wskazówek, które z pewnością nie zawiodą. Lepiej wiedzieć więcej, niż za mało, prawda?

Moja ocena : 9/10


Za egzemplarz książki dziękuję  :


2 komentarze: