Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 5 lipca 2013

,,Magiczna cukiernia” Kathryn Littlewood

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, M
erlin, Matras

Książki o gotowaniu i ogólnie kulinarne bardzo lubię, dlatego fabuła ,,Magicznej cukierni” zainteresowała mnie od razu. Postanowiłam ją przeczytać i bardzo się cieszę z podjętej decyzji. Spędziłam z nią kilka miłych godzin, które w żadnym wypadku nie uważam za stracone. Cieszę się, że na polskim rynku pojawiają się takie ciekawe powieści!

,,Almanach wiedzy kulinarnej Szczęsnych” to tajemnicza księga przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie już od wielu lat. Była ona pilnie strzeżona, gdyż zawierała magiczne przepisy, których nieprawidłowe użycie mogło spowodować skutek odwrotny do zamierzonego. O księdze nie wiedziało wiele osób, a sami Szczęśni nie przyznawali się do jej posiadania. Twierdzili, że ich wypieki mają taką moc, gdyż wkładają w nie całe swoje serce. Dzięki swojej księdze pomogli już nie jednej osobie, dlatego też burmistrz zwróciła się do nich z prośbą o pomoc. Czy Szczęśni zdołali podołać wyzwaniu i dzięki ich wypiekom ludzie wyzdrowieli? Co działo się podczas ich nieobecności? Czy magiczna księga była bezpieczna? Przekonajcie się sami!

Pozycję przeczytałam z przyjemnością. Potrzebowałam czegoś przy czym mogłabym się odprężyć, ta powieść sprawdziła się w tej funkcji doskonale. Miło spędziłam z nią przedpołudnie, jej przeczytanie nie zajęło mi za wiele czasu. Styl autorki już od pierwszych stron przypadł mi do gustu, więc lektura książki była dla mnie prawdziwą przyjemnością.

Jest to książka przeznaczona głównie dla młodzieży, gdyż w tym gatunku specjalizuje się pisarka. Nigdy wcześniej nie słyszałam o Kathryn Littlewood, jednak jestem rada, że było mi dane zapoznać się z jej twórczością. W planach są jeszcze pozostałe 2 tomy, które także bym z chęcią przeczytała.

W książce znajdują się przepisy z tajemniczej księgi, które raczej nie będą odpowiednie do użycia w realnym życiu, jednak jako dodatek do opowieści nadają się doskonale. Historia związana z każdym z nim dodaje uroku całej opowieści. Mi bardzo podobała się taka forma ich przedstawienia, którą zaprezentowała autorka.

Bohaterowie także byli nietuzinkowi. Rodzeństwo Szczęsnych miało niecodzienne pomysły, które nie przyszłyby do głowy nawet najbardziej nowoczesnemu nastolatkowi. Niektóre z ich działań miały mieć odwrotny skutek, niż początkowo zamierzali. Czy udało się odwrócić czary?

,,Magiczna cukiernia” to ciekawa pozycja, która bardzo mi się spodobała, miło spędziłam z nią czas i z czystym sumieniem mogę polecić ją, jako lekką powieść na lato. Dzięki pomysłom Róży i jej rodzeństwa z pewnością spędzicie z nią miło czas i nie będziecie żałować, że postanowiliście się z nią zapoznać!

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania

11 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie. Przeczytam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. słowo Cukiernia kojarzy mi się miło, bo raz że z "Cukiernią pod Amorem", a dwa - z cudowną kazimierską cukiernią. jednak nie sądzę, żeby akurat ta pozycja przypadła mi do gustu. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. to chyba książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, taka lekka pozycja na wakacje z magicznym wątkiem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj :)
  Recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  serdecznie pozdrawiam :)
  Miłośniczka Książek
  http://magicznyswiatksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest świetna. Przeczytałam już drugą część i mam w planach trzecią, a zarazem ostatnią.
  Drugastronaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń