niedziela, 11 sierpnia 2013

Mój ulubiony bohater książkowy.

Czytając książki i zagłębiając się w fabułę albo lubimy bohatera, albo nie. Jeżeli mamy do czynienia z pierwszą opcją to dobrze, jeżeli z drugą może być mniej przyjemnie. Dziś o ulubionym bohaterze książkowym. I tu pojawia się problem, czytam dużo książek, lubię wielu bohaterów, więc ciężko wybrać tego jednego.

Jeżeli chodzi o mężczyznę to chyba największą sympatią darzę Harrego Hole'a z serii Jo Nesbo o komisarzu, który popadł w alkoholizm, jednak w razie potrzeby zajmuje się rozwiązaniem zagadki. Jak zakocha się to na zabój i jest wiele poświęcić dla ukochanej. Mam nadzieję, że gdy przeczytam całą serię ( zostały mi jeszcze 4 tomy ) nadal będę go uwielbiała, a on podniesie się z dna ;)

Co tyczy się zaś dziewczynki to Ania z najnowszej powieści Katarzyny Michalak, pt. ,,W imię miłości". Mała mimo wielu przeciwności losu, chorej śmiertelnie matki, braku środków do życia nie poddała się, tylko szukała jeszcze w tym pomocy dla siebie i rodzicielki. Pojechała do dziadka mimo jego jawnej niechęci sprzed kilku lat i... o tym przeczytacie sami, jednak myślę, że Wy również pokochacie małą Anię.

A jacy są Wasi ulubieni bohaterowie książkowi?


Post na ten temat ukazał się także u :


22 komentarze:

 1. ja niestety nie mam ulubionego bohatera :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ravik z "Łuku Triumfalnego" Ericha Remarqua i Brunon z książki Aleksandra Sowy pt "Jeszcze jeden dzień w raju"

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Herkulesa Poirot, dla mnie to zdecydowany numer 1! Tych, o których wspominasz nie znam nawet...

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam wielu ulubionych bohaterów. Z literatury dziecięcej Sarę z Małej Księżniczki i tytułową Pollyannę. A no i nieśmiertelną Anię Shirley. Jeżeli chodzi o literaturę starszą Achaja, z powieście Achaja Ziemiańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno mi wybrać tego jednego bohatera książkowego. Na pewno mogę jednak bez trudu dołączyć do grona wielbicieli/lek Harry'ego Hole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trawię go, ale szanuję tych, którzy go lubią ;)

   Usuń
 6. Harry to również jeden z moich ulubionych bohaterów książkowych, choć nie jestem w stanie wskazać tylko jednego faworyta. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy potrafiłabym wybrać ulubionego... matko, tylu ich jest!

  OdpowiedzUsuń
 8. ja to chyba zawsze będe sentymentem darzyć Pottera :) wychowałam sie na tej ksiązce ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie znam tych bohaterów, ale mam w planach pierwszy tom serii pana Nesbo. moją ulubioną bohaterką jest Scarlett O'Hara :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jescze ,,Przeminęło z wiatrem", ale mam w planach ;)

   Usuń
 10. Hmm jakoś nie zastanawiałam się do tej pory, którego bohatera najbardziej lubię. Jakoś ciężko jednego wytypować.

  OdpowiedzUsuń