Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 21 października 2013

,,Ogród Kamili” Katarzyna Michalak [PRZEDPREMIEROWO]

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Znak

Z twórczością Katarzyny Michalak zetknęłam się po raz pierwszy podczas czytania ,,Mistrza”. Następnie była ,,Nadzieja”, ,,Bezdomna” i ,, W imię miłości”. Obecnie postanowiłam skusić się na ,,Ogród Kamili”, który zahipnotyzował mnie już swoją zniewalającą okładką i motywem różanym, którego byłam bardzo ciekawa.

Główną bohaterką książki została Kamila, która skończyła studia, po których mogła zostać księgową. Tak łatwo jednak nie mogła znaleźć posady, która usatysfakcjonowałaby jej ciotkę Łucję, z którą mieszkała od 8 lat. Wtedy też straciła matkę, a jej świat niebezpiecznie się zachwiał. Przed te lata cały czas czuła niewyobrażalną stratę, z którą nie mogła się pogodzić. Działo się tak nie tylko z powodu odejścia rodzicielki, lecz także jedynego mężczyzny w jej życiu, którego wówczas bardzo kochała. Teraz miała otrzymać propozycję pracy, której zupełnie się nie spodziewała…

Byłam bardzo ciekawa tej powieści. Pierwsze recenzje, które się pojawiały były bardzo zachęcające, więc i ja chciałam się przekonać, jak mi książka przypadnie do gustu. Chwilę minęło zanim zagłębiłam się w lekturę ,,Ogrodu Kamili”, jednak po jej zakończeniu muszę przyznać, że jestem usatysfakcjonowana tym, co otrzymałam. Nie zabrakło tematów życiowych, społecznych, które mogą spotkać każdego z nas. Interesujący okazał się także wątek tajemnicy z przeszłości, który śledziłam z zapartym tchem.

Nie zabrakło także czasu na prawdziwą miłość i wybaczenie, o czym Kamila, główna bohaterka powieści, sama miała się na jej kartach przekonać. Życie pisze dla nas różne scenariusze, nie zawsze jesteśmy w nim szczęśliwi, jednak następuje moment zwrotny, w którym zaczyna nam się w nim układać. Czy nad Kamilą wciąż ciążył zły los, czy może wreszcie udało jej się odnaleźć szczęście po tylu latach zmartwień?

Do tej pory przeczytałam tylko kilka książek autorki. Bardzo lubię te problematyczne, które czytam z zapartym tchem. Tak było też w ,,Ogrodzie Kamili”, gdzie nieoczekiwane zwroty akcji zupełnie rujnowały zaplanowany przez bohaterów świat, którzy musieli niejednokrotnie zmierzyć się z przeciwnościami losu, tylko, czy zawsze wychodzili z nich zwycięsko? O tym przeczytajcie sami.

Już kilkukrotnie spotkałam się z motywem różanym w takich powieściach, jak ,,Sekrety róż”, czy ,,Sztuka uprawiania róż z kolcami”. Byłam więc bardzo ciekawa, w jakim sposób Pani Michalak zawarła go w swojej powieści i o co chodziło z tytułowym ogrodem Kamili. Odpowiedź na to pytanie otrzymałam podczas czytania tej powieści. Być może historia bohaterki wydaje nam się nieprawdopodobna, jednak warto wierzyć w to, że i nam może przytrafić się takie szczęście w życiu.

,,Ogród Kamili” to książka, która zachwyca, ale także wzrusza. Z pewnością zmusza do przemyśleń nad swoim życiem, czasem zmienienia już raz obranej drogi życiowej. To, jak będziemy dalej postępować zależy tylko odpas samych. Ja jestem bardzo zadowolona, że miałam okazję zapoznać się z pierwszym tomem serii kwiatowej.

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


Książka została przeczytana w ramach wyzwaniaPrzypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.
15 komentarzy:

 1. a wiesz ze ja jak czytam recenzje to nie czytam o czym dokładnie jest ksiązka he tylko to na samym dole ostatni akapit czy sie czytelnikowi spodobała

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam autorki ale bardzo chciałabym poznać jej książki, bo widzę raczej kontrowersyjne komentarze - ale ile czytelników tyle gustów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się szalenie podobała i czekam na ciąg dalszy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale bym chciała przeczytać tę ksiązkę! Zazdroszczę!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka w istocie zachęca do czytania. Lubię takie klimaty, o których piszesz w recenzji. Moze kiedyś wpadnie mi w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio sporo recenzji tej książki, opinie pozytywne, więc jak najbardziej bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zarówno Ogród Kamili jak i Zacisze Gosi bardzo mi się podobały i szybko wciągnęły. Jeszcze tego samego dnia po przeczytaniu Ogrodu Kamili pobiegłam do księgarni po kolejną część. Autorka wie jak trzymać czytelnika w napięciu. Teraz zaczęłam czytać Leśną Polanę i pewnie tak jak Ogród Kamili skończy się w najmniej spodziewanym momencie, niestety tym razem nie będę miała możliwości zakupienia kolejnej części trylogii :( Książki Pani Katarzyny Michalak serdecznie polecam wszystkim tym, którzy lubią literaturę kobiecą <3

  OdpowiedzUsuń