Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 20 listopada 2013

,,Gra o Ferrin" Katarzyna Michalak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 436
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin


Katarzyna Michalak to autorka, która specjalizuje się w różnych gatunkach książkowych. Na swoim koncie ma powieści obyczajowe, erotyczną, życiowe i wyciskające łzy, ale także serię fantastyczną. ,,Gra o Ferrin” jest jej pierwszym tomem, który dane mi było przeczytać.

Karolina wiodła normalne życie. Mieszkała z ciotką, która przygarnęła ją po tym, jak spędziła czas w domu dziecka. Pracowała jako anestezjolog, codziennie ratowała życie pacjentom. Każdą śmierć przeżywała, jako osobistą porażkę, nie umiała się z nią pogodzić. Feralnego dnia została wezwana do samobójczyni, która wyglądała zupełnie, jak ona. Nie zdążyła się jednak dowiedzieć niczego więcej, gdyż kobieta w drodze do szpitala zmarła. Po powrocie do domu Karolina przeniosła się w sam środek wojny, która toczyła się pomiędzy mieszkańcami magicznej krainy…

Bardzo trudno było mi się bez reszty zagłębić w fabułę tej książki, gdyż przyznam szczerze nie za bardzo mnie ona zainteresowała. Czytałam jednak dalej, a powieść z czasem bardzo powoli zaczynała mi się bardziej podobać. Nie zmienia to jednak to faktu, ze czytałam wiele książek fantastycznych, które o wiele bardziej mnie zaciekawiły.

W Ferrinie i innych magicznych krainach toczyła się walka, której Analea, którą stała się Karolina po przeniesieniu, musiała stawić czoło. Istniała także magiczna przepowiednia, jednak bohaterka nie wiedziała jeszcze wtedy, jak wielki udział w niej odegra. Aby się spełniła potrzebowała jeszcze innych członków, których musiała odnaleźć.

Styl autorki był dość prosty, fabuła stosunkowo ciekawa, jednak nazwiska bohaterów bardzo trudne do zapamiętania. Ja miałam z nimi nie lada kłopot, gdyż myliło mi się, kto stoi po której stronie. Tytułowa gra toczyła się. Kto okazał się jej zwycięzcą?

Książki fantastyczne od niedawna bardzo lubię, ta jednak okazała się dla mnie bardzo trudna do przebrnięcia. W planach jest 5 tomów, jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, więc kolejne pewnie też przeczytam.

Autorkę cenię sobie za książki serii Z czarnym kotem i Z tulipanem. Miałam także styczność z ,,W imię miłości”, które poruszyło mnie do głębi. Tą jedną pozycją nie będę więc przekreślać wszystkich książek, tym bardziej, że ,,Gra o Ferrin” była jedną z początkowych pozycji pisarki.

,,Gra o Ferrin” to pierwszy tom serii fantastycznej, wydanej z nowymi okładkami przez Wydawnictwo Literackie, które bardzo mi się podobają. Jak widać szata graficzna jednak nie do końca wpływa na jakość tekstu. Mi się średni podobała, Wam pozostawiam decyzję, czy chcecie się z nią zapoznać.

Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


Książka została przeczytana w ramach wyzwaniaPrzypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.Książka została przeczytana w ramach wyzwania


20 komentarzy:

 1. Nie fantastyka w wykonaniu Pani Katarzyny raczej do mnie nie "przemawia"

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze autorki, ale nie przemawia do mnie to, że ktoś pisze tak różne gatunkowo książki. Ciekawe czy zmienię zdanie, jeśli przeczytam? O ile przeczytam, bo jakoś fantastyka mnie średnio kręci :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja polecam ,,Nadzieję" lub ,,W imię miłości". Są przecudne.

   Usuń
  2. Na razie czeka na mnie Ogród Kamili, bo udało mi sie wygrać :) Zobaczymy czy styl autorki mi podejdzie:)

   Usuń
 3. Chyba nie dla mnie, chociaż kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To tego będzie więcej?Do tej pory zastanawiam się, jakim cudem wystawiłam tak wysoką opinię o tej książce. Z biegiem czasu stwierdzam, iż w ogóle na to nie zasłużyła...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie też niestety za bardzo nie zachwyciła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli "Bezdomna" mi się spodoba, to sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz widzę tę książkę. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba zacznę przygodę z tą autorką od jakiejś jej innej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam. Jedna z najgorszych książek fantastyki jaką kiedykolwiek czytałam...

  OdpowiedzUsuń