Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 7 listopada 2013

,,Mężczyzna, który tańczył tango” Arturo Perez-Reverte

Wydawnictwo:  Znak
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 544
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlinZnak

Po ,,Bataliście” tegoż autora miałam ochotę na kolejną pozycję hiszpańskiego pisarza, która czekała w kolejce do czytania. Spodziewałam się, że okaże się równie ciekawa, co jej poprzedniczka. Niestety, moje nadzieje okazały się płonne, a lektura książki stała się dla mnie męczarnią…

Max był tancerzem, pewnego razu tańczył na statku, gdzie zapoznał Mechę, żonę kompozytora. Dzięki wspólnemu tańcowi zbliżyli się do siebie. Tango wniosło wiele do ich życia, jednak niestety ich drogi się rozeszły. Po latach spotkali się ponownie, jednak czy to spotkanie miało sens, czy mogło doprowadzić do czegoś dobrego?

Do książki podeszłam z wielkim zapałem, jednak niestety, ale mnie nie zachwyciła. Początek strasznie mi się dłużył, nie mogłam jakoś przebrnąć przez czytany tekst. Zmuszałam się do czytania, aby poznawać dalsze fakty. Z czasem akcja trochę się rozkręciła, ale w to i tak nie było to, czego oczekiwałam od tej powieści.

Nie będę ukrywała, że z trudem dobrnęłam do zakończenia, które spodobało mi się ze względu na niosące ze sobą przesłanie. Autor ukazał nam, że prawdziwa miłość może zdziałać cuda. Ludzie w imię tego uczucia są gotowi do wielkich poświęceń, działań, które nigdy indziej nie miałyby miejsca. Bardzo cenię sobie takie uczucie, z pewnością w świecie rzeczywistym także się zdarza, nie jest tylko fantastycznym tworem pisarzy.

Język był dość trudny, a strony wcale mi szybko nie przelatywały. Można zauważyć, że autor starannie przemyślał całą fabułę. Żałuję jedynie, że ciekawie zaczęło się robić pod koniec, gdy już prawie spisałam książkę na straty.

Tak, jak ,,Batalista” bardzo mi się podobał to ,,Mężczyzna, który tańczył tango” nie zachwycił mnie. Nie jestem zadowolona z tej pozycji. Niektórzy uważają, iż jest to ,,najbardziej zmysłowa i szelmowska powieść”. Cóż, ja tak nie uważam, a osąd o tej książce zostawiam Wam. Najlepiej sami przeczytajcie i przekonajcie się, czy chcecie dać jej szansę.

Moja ocena: 5/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękujęPrzypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.
14 komentarzy: