Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 2 listopada 2013

,,Z ukrycia" Erica Spindler

Wydawnictwo:  Harlequin Enterprises
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 528
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Mira


Jak już pewnie zdążyliście zauważyć uwielbiam kryminały, ostatnio zaczytuję się w powieściach Erici Spindler. Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do jej twórczości, a lubicie takie pozycje, w których elementy grozy aż biją z kartek to z pewnością coś dla Was. Te książki nie są zwykłe, jak wiele innych. One hipnotyzują, sprawiają, że czytelnik wczuwa się w role bohaterów i zaś jak ja boi się wyjść na ulicę, jak się zrobi ciemniej. Mimo tych kilku ,,niedogodności” nie potrafię przestać ich czytać.

Nie inaczej było z kolejną pozycją ,,Z ukrycia”. Muszę przyznać, że może sam opis fabuły nie za bardzo mnie zainteresował w porównaniu do ,,Dotyku strachu”, który jak już mogliście się przekonać, bardzo mi się spodobał. Gdy jednak zaczęłam czytać wyżej wspomnianą pozycję stwierdziłam, że jest ona chyba jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki zarówno pod względem fabularnym, jak i stylistycznym. Również akcja rozgrywała się w jakby szybszym tempie.

W powieści poznaliśmy 3 koleżanki – Julie Cooper ( dziewczynkę wychowywaną w bardzo rygorystycznych zasadach, gdyż jej ojciec był duchownym, a córkę potępiał za każdy niewłaściwy jego zdaniem czyn), Andie Bennet ( jej rodzice postanowili się w pewnym momencie rozstać, miała jeszcze dwóch braci bliźniaków) oraz Raven Johnson (nastolatkę, która była wychowywana tylko przez ojca, gdyż jej matka zaginęła w dziwnych okolicznościach). Nic więc dziwnego, że wszystkie sytuacje, które wydarzyły się w życiu głównych bohaterek zbliżyły je jeszcze bardziej do siebie. Podczas jednej z tajnych nocnych wędrówek dziewczyny usłyszały muzykę płynącą z opuszczonego, jakby się wydawało, domu. Za którymś z kolei razem postanowiły to sprawdzić. Po obserwacjach okazało się, że jest to tajemnicze miejsce schadzek kochanków, którzy lubili niekonwencjonalne zbliżenia. Po jakiś czasie jednak znaleziono martwe ciało Pani X, a sprawcy nigdy nie odnaleziono. Czy któraś z przyjaciółek miała coś wspólnego z tą sprawą? Po latach prawda miała wyjść na jaw...

Bardzo lubię książki kryminalne, a Erica Spindler należy do jednych z moich ulubionych pisarzy tego gatunku. Jej powieści są fantastyczne, wciągają tak, że trudno się od nich oderwać, nie przeczytawszy ostatniej strony. Mimo, że ,,Z ukrycia” ma ponad 520 stron zupełnie nie dało się odczuć zmęczenia, czy czegoś podobnego. Pisarka, co chwilę ujawniała nowe fakty, wodziła czytelnika, podsuwała mu nowe tropy, by zaraz zmienić jego tok rozumowania. To książka, jakich mało. Napisana z dokładnością i starannością zachwyci nawet najbardziej wybrednego wielbiciela kryminałów.

Często w powieściach Spindler pojawia się motyw lekarza, który nie może wyjawić tajemnicy pacjenta. Nie inaczej było tym razem. Czy jednak policji w porę udało się zapobiec tragedii? Spindler tworzy także bardzo skomplikowane postaci, często z zaburzeniami psychicznymi lub jakimiś ,,zboczeniami”, których trudno rozszyfrować. Według mnie dodaje to dodatkowo uroku jej pozycjom, gdyż bardzo długo nie można się zorientować, kto stoi za całą sprawą.

,,Z ukrycia” to fenomenalna książka, o czym już wspomniałam. Z pewnością spodoba się ludziom o mocnych nerwach. Polecam ją raczej osobom starszym, które moim zdaniem, lepiej odnajdą się w fabule.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję  :Przypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.
14 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze nic Spindler, ale planuję to niebawem zmienić;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Ericę Spindler - jej po prostu nie da się nie uwielbiać. To, jak ona pisze, jak tworzy emocje jest niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
 3. NIe znam autorki, ale mam w tablecie jej ebooki. Tylko muszę się dopchać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki Ericy są jeszcze przede mną, ale już od dłuższego czasu mam na nie ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po Twojej recenzji nie mam wyjścia, jak tylko czytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja opinia bardzo mnie zachęciła do sięgnięcia po tą pozycję ;)
  Zresztą bardzo lubię książki tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń