Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 26 grudnia 2013

,,Czarny hrabia" Tom Reiss [PRZEDPREMIEROWO]

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014
Format : Książka
Ilość stron: 344
Półka: posiadam

Do kupienia: GandalfMerlinWydawnictwo Literackie


Z pewnością większość z Was wielokrotnie oglądała ekranizację ,,Hrabiego Monte Christo”, czy ,,Trzech muszkieterów”. Przyznam szczerze, ze tą pierwszą sama widziałam wielokrotnie, jednak za każdym razem oglądam ją ponownie. Gdy więc zauważyłam, że na polskim rynku pojawi się opowieść opowiadająca o wspomnianym mężczyźnie nie wahałam się ani chwili. Minęło jednak trochę czasu, zanim udało mi się z nią zapoznać.

Opowieść opowiada o Alexandrze, a właściwie Alexie Dumasie, ojcu pisarza Alexandra Dumasa, autora ,,Hrabiego Monte Christo” i ,,Trzech muszkieterów”. To właśnie tytułowy czarny hrabia, ojciec autora, stał się inspiracją do napisania tamtych dzieł. Był on synem mężczyzny, którego uważano za zmarłego. Po latach jednak odnalazł się wraz z niewolnicą, która została matką Alexa. Gdy był nastolatkiem wstąpił do armii, gdzie kilkukrotnie wyróżnił się swoją odwagą. Jednak nie zawsze był dobrze wspominany przez napotkanych przez niego ludzi…

Historia opowiada o Alexie Dumasie. Początkowo autor wspomina losy jego ojca oraz jego krewnych, aby następnie płynnie przejść do losów czarnego hrabiego i wspomnień jego syna. Tytułowy bohater niejedno przeszedł w swoim życiu, zapisał się także na kartach naszej powieści. Tom Reiss swoją wiedzę o hrabim czerpie z materiałów zebranych przez kustoszkę muzeum, która niestety zmarła, a kod do sejfu zabrała ze sobą do grobu. Cudem udało się go jednak otworzyć.

Pozycja jest niezwykle ciekawą historią ukazującą prawdziwe losy czarnego hrabiego. Był on podstawą do napisania ,,Hrabiego Monte Christo” przez jego syna, która już przez lata cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników i widzów. Syn czarnego hrabiego bohaterowi Dantes’owi starał się nadać cechy swojego ojca. Niektóre wydarzenia także wydarzyły się naprawdę.

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Początkowo trudno było mi się zagłębić w stylu autora, nie za bardzo mogłam zorientować się w fabule. Jednak po kilkudziesięciu stronach zrozumiałam, że całość będzie opowiadała o Alexie Dumasie, pierwowzorze hrabiego Monte Christo. Po tym fakcie powieść przeczytałam już do końca bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

,,Czarny hrabia” to wspomnienia i fakty z życia Alexa Dumasa, żołnierza, który niejednokrotnie narażał własne życie dla dobra kraju. Nie zawsze został za to doceniony, jednak wciąż walczył. Zmarł w wieku 45 lat. Książka jest hołdem oddanym w stronę tytułowego czarnego hrabiego.

Moja ocena: 8/10

PREMIERA: 6.02.2014r.


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


Przypominam o 2-letniej Nikoli, która potrzebuje naszej pomocy, liczy się każdy grosik.


10 komentarzy:

 1. oho, nie sądziłam, że miałabym ochotę na tę książkę, jednak widzę, że jednak się myliłam.. Czarny hrabia zwrócił moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być całkiem przyjemna lektura! Chętnie przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moja bajka, ale kumpela powinna być zadowolona

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym kiedyś przeczytać tą książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo a tę książkę chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń