Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 11 lutego 2014

Dlaczego mieszkam na spokojnym osiedlu?

Chodzi mi oczywiście o Bydgoszcz. Jakoś nie wyobrażam sobie gdziekolwiek mieszkać w centrum, mimo, że wszędzie rzekomo blisko, ale ten nieustający ruch jakoś nie zachęca mnie do kwaterunku w tamtych rejonach. Co innego spokojne osiedle prawie że na obrzeżach miasta. Jestem, jak najbardziej, na tak !
W sumie jadąc zawieźć dokumenty na studia nie wiedziałam, gdzie uczelnia się znajduje. Ba, ja wcale nie wiedziałam, jak tam dojechać. Mieszkać nie wiedziałam, gdzie będę. Nic nie wiedziałam. Pani z ewentualnego wynajmu mieszkania objaśniła nam, gdzie wsiąść, gdzie wysiąść i w drogę. Tamto mieszkanie niestety nas nie zauroczyło. Można by rzecz, że czyściutko, jak w muzeum...

No i potem jakimś cudem dotarłyśmy na wydział uczelni. Zadzwoniłyśmy w jeszcze jedno miejsce i się okazało, że właściwie mieszkanie jest niedaleko, więc poszłyśmy obejrzeć i zakochałyśmy się. W tym wieżowcu, w otoczeniu. Dużo zieleni, wokół sami starsi ludzie, więc imprez nie ma. Cisza, spokój, sielsko i anielsko. Latem można wyjść posiedzieć na ławeczce. Do marketów też nie jest jakoś specjalnie daleko.

I tak sobie myślę, że to zielone osiedle to taka mała namiastka powiedzmy domku na wsi. Lubię takie spokojne otoczenie, gdzie nikt się nie śpieszy. Można poleżeć, odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem. Cieszę się, że tam trafiłam. Mam nadzieję, że dane mi się będzie zawsze mieszkać w tak bajkowych rejonach ;)

A Wy lubicie ciszę, czy raczej uliczny gwar centrum miasta?

12 komentarzy:

 1. Spodobałoby Ci się w Olsztynie :) Ja też lubię spokojne regiony dlatego pokochałam Olsztyn od pierwszego przyjazdu - zieleń, jeziora, uczelnia praktycznie w jednym miejscu i to nad jeziorkiem z lasem i parkiem ;) Akademiki w budynkach 4-piętrowych a nie w wieżowcach :) Zresztą całe miasto jest spokojne - ani za duże ani za małe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Olsztynie chyba jeszcze nigdy nie byłam, ale chyba czas to nadrobić.

   Usuń
 2. Ja mieszkam w mieście, ale to już obrzeża... Cisza, spokój... ale wszędzie daleko :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niby tak, ale z drugiej strony nikt Ci nie jeździ co chwilę pod oknem.

   Usuń
 3. Ja mieszkam na wsi i jedyny mankament jest taki - że wszędzie mamy daleko. Dlatego postanowiliśmy się przenieść do Poznania, ale też na obrzeża :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poznania jakoś nie cierpię, nie wiem dlaczego. Nawet obrzeża do mnie nie przemawiają.

   Usuń
 4. Ja również nie mieszkam w rozkrzyczanym mieście i baaardzo cenię sobie spokój mojego miejsca, gdzie mogę bez żenady wypić kawę na tarasie, pójść na spacer z dziećmi i psem, po prostu odreagować niekiedy masę różnych rzeczy :) A że mam też wszędzie daleko to mnie nie przeraża, ważne że czuję się z tym świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też spokojnie :) Można wyjść na balkon, pooddychać świeżym powietrzem, obejrzeć okolicę ;)

   Usuń
 5. Ja kiedyś wolałam ciszę i spokój. Dopóki nie zamieszkałam w Łodzi ;) Tam mogłabym mieszkać w centrum ;p I od czasu do czasu przyjeżdżać do swojego miasta, gdzie na obrzeżu gdzie mam mieszkanie jest cisza, spokój i mnóstwo zieleni- lasy, łąki, pola i jeziora :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, upodobania zmieniają się w zależności od okoliczności.

   Usuń
 6. Również wolę ciszę, 2 lata temu byłam na Erasmusie w Niemczech, mieszkałam tam koło głównej ulicy..masakra!! Nie mogłam spać przez ten gwar, jeżdżące tramwaje i karetki na sygnale..

  OdpowiedzUsuń