Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 3 maja 2014

Co ludzie powiedzą?

Ostatnio trafiam na sytuacje, powiedziałabym, że dość ciekawe i interesujące. Wszystkim tym ludziom przyświeca jedna idea - byle ludzie nie gadali... A o czym, a to już zależy od potrzeby.

Bardzo chcemy, aby ludzie mówili o nas tylko w samych superlatywach. Dbamy o pozory, nie chcemy, aby kojarzono nas z jakimś odchyleniem od normy. A co w przypadku, gdy dzieje się inaczej?

Jakiś czas temu u lekarza spotkałam matkę z córką. Pozwólcie, że przytoczę Wam sytuację. Dziewczynka pokaszlywała, więc sądziłam, że przyszła na kontrolę.

Mama : Kaszlałaś w szkole?
Dziecko : Nie...
Mama : Ale powiedz prawdę.
Dziecko : Kaszlnęłam raz, czy dwa. O tak (tutaj prezentuje).
Mama : A Pani nic nie mówiła?
Dziecko : Nie.

No tak, bo najważniejsze, czy pani nauczycielka nie zwróciła uwagi na to, że dziecko jeszcze nie do końca jest zdrowe i pewnie nie powinno przebywać w szkole...

Jadąc autobusem nagle wsiadła mama/babcia z dzieckiem w wózku. Dziecko, wiadomo, chciało na rączki i usiąść. Opiekunka co chwilę tylko powtarzała : Zachowuj się. Bądź grzeczna. Bądź ciszej. A dziecko coraz głośniej zaczynało piszczeć i krzyczeć. Przyznam szczerze, że trudno nie było nie zwrócić uwagi na tę sytuację. A jak się okazało, razem z nimi jechała chyba jakaś znajoma. I znów odwieczny problem : co ludzie powiedzą...

Ostatnia sytuacja rozbroiła mnie najbardziej. Na peronie czeka Mama z synkiem. 

Syn ( nagle ) : Glupi, glupi, glupi...
Mama ( oszołomiona ) : Nieładnie tak mówić. Nie można.
Syn : Glupi, glupi, glupi.
Mama : W przedszkolu też tak mówisz? ( z przerażeniem)
Syn : Nie.

I to zakończyło sprawę. Grunt, że pani przedszkolanka niczego podejrzanego nie mogła usłyszeć. Takie sytuacja niestety nie tylko dotyczą dzieci. Dorośli także często żyją pozorami, aby tylko znajomi mówili o nich dobrze...

A Wy jaki macie pogląd na takie sytuacje?

15 komentarzy:

 1. Mnie niezbyt interesuje co ktoś sobie pomyśli ;) A dziecko, jak to dziecko, różne rzeczy mówi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas jest to samo w domu wyzywa od głupków jak sie wkurzy a w szkole prawie jak anioł

   Usuń
 2. jakoś tak nie zwracam uwagi co sobie kto pomyśli. Staram się odnaleźć w sytuacjach dziwnych i zaradzić.
  O mnie myślą Wariatka bo moje dziecię chodzi lżej ubrane niż wszystkie inne w wózkach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przegrzewanie dzieci to też przesada. Trzeba znać umiar.

   Usuń
 3. Niestety wielu ludzi zwraca uwagę na to co ktoś powie ja na ogół mam to w czterech literach. Każdy niech się zajmie swoim życiem a nie obgadywaniem ludzi. Natomiast Ci co zwracają uwagę na słowa innych niech się leczą - ludzie i tak powiedzą co im pasuje :(

  Pozdrowienia ( z Niemiec ) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno przestałam się przejmować faktem co inni ludzie mówią. Zajmuję się swoim życiem a do innych się nie wtrącam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Racja, najważniejsze jest to, co sobie pomyślą o nas inni, a nie to, co my sami czujemy w danej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałaś kiedyś angielski serial "Co ludzie powiedzą?"? Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale szukając grafiki się natknęłam właśnie na niego.

   Usuń
 7. Sytuacje i dialogi można czasami różnie interpretować. Owszem, są ludzie, jakich przedstawiłaś. Natomiast często takie upominanie dzieci to też nauka: żeby w pewnych miejscach mówić ciszej, żeby nie przeklinać itp. A do przedszkola rodzice się odwołują, nie ze wstydu czy strachu, a żeby przypomnieć dziecku, że czasami wie, jak się zachować :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie też masz rację. Nie pomyślałam o tym w ten sposób.

   Usuń