czwartek, 3 lipca 2014

O czym nie zapomnieć jadąc na wakacje?

Hurra ! Jedziemy na wakacje ! Rozlega się w domach. Jedne wyjazdy są spontaniczne, drugie planowane miesiącami. Czasem jednak w ferworze przygotować zapominamy o kilku ważnych rzeczach.

Po pierwsze i najważniejsze, zamknijmy dobrze dom. Jeżeli macie drzwi na szyfr, użyjcie go. I co najważniejsze, nie rozpowiadajcie wszem i wobec, że wyjeżdżacie i najlepiej jeszcze na ile czasu. Wiem, że radość jest przeogromna, ale czasem ktoś niewłaściwy może usłyszeć o tym fakcie i mogą wyniknąć nieprzyjemne sytuacje.

Sprawdźmy dokładnie, czy wszystkie okna są zamknięte, wyłączmy wszystkie urządzenia z prądu, wyczyśćmy lodówkę. Nie wiadomo, co się może zdarzyć podczas naszego wyjazdu, a jak mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Co do lodówki, są produkty, które mają długą datę ważności i mogą zostać, jednak wszystkie zaczęte składniki polecam albo zjeść przed wyjazdem, albo uszykować z nimi kanapki na drogę.

Poprośmy kogoś o podlewanie kwiatków. Czasem nawet kilkudniowy wyjazd może być tragiczny dla naszych wypielęgnowanych i wychuchanych roślinek. Jeżeli nie chcemy nikogo zapraszać do domu, zapytajmy, czy nie moglibyśmy podrzucić kwiatków do osoby odpowiedzialnej za nie podczas naszej nieobecności. Kwiaty hodujemy nieraz latami, więc szkoda by było, gdyby uschły, bądź zmarniały.

Jeżeli posiadamy zwierzaka i nie możemy zabrać go ze sobą zatroszczmy się o dobry dom dla niego na czas naszej wyprawy. W ostateczności jeżeli nie znajdziemy nikogo chętnego z bliższych i dalszych znajomych możemy oddać go do specjalnych miejsc, gdzie zwierzęta mają opiekę i co najważniejsze, są zadbane i dożywione.

To chyba taki niezbędnik rad, które przydadzą się podczas wyjazdu na wakacje. Co jeszcze byście dorzucili do tego zestawienia?

8 komentarzy:

 1. dobry pomysł na post, rzeczy niby oczywiste a wiele osób o nich zapomina:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przed wyjściem jeszcze upewniam się, że na pewno wyłączyłam żelazko albo prostownicę których używałam przed wyjściem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, ważne porady, dobrze przeczytać przed wyjazdem, bo zawsze coś może nam umknąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie rady cenne - dorzucilabym jeszcze: jeśli jedziemy w odludne miejsca to warto bardzo dobrze skompletować apteczkę, zwłaszcza na ryzyko biegunki, przeciw infekcjom, na komary itp

  OdpowiedzUsuń