sobota, 27 września 2014

,,Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman

To był moment. Podczas wczorajszej wizyty w księgarni wpadła mi w oko. Postanowiłam więc ją zakupić i niemal od razu zaczęłam się z nią zapoznawać.


Na podstawie książki powstał film, który jeszcze niedawno był emitowany w kinach. Nawet miałam się na niego wybrać, ale w końcu zrezygnowałam. Trochę żałuję, a może jednak lepiej, że wtedy go nie obejrzałam, bo nie czytałabym z takim zainteresowaniem książki. Mimo ciężkiej tematyki, jak by się mogło wydawać, styl pisarki jest lekki i płynny. Całość opowiedziana została z punktu widzenia Mii. Chociaż może to nieprawidłowe określenie, narratorem została bowiem dusza dziewczyny?

Tamten dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie, choć nie do końca. Z powodu dużych opadów śniegu odwołano zajęcia w szkole. Rodzina Mii postanowiła udać się więc w podróż poza dom. Nic nie zapowiadało nieszczęścia. W pewnym momencie jednak zdarzył się tragiczny wypadek. Rodzice zginęli, brata bohaterka nigdzie nie widziała. A co ciekawe, ona sama obserwowała wszystko z lotu ptaka. Jakby już nie żyła... Czy tak było naprawdę?

Muszę przyznać, że nie liczyłam w sumie na wielkie wow i też go nie otrzymałam. Książkę, jak już wspomniałam, czyta się lekko i przyjemnie. To dobry sposób na to, aby umilić sobie jedno jesienne popołudnie. Co ważne, cena także nie jest wygórowana. Ja za swój egzemplarz zapłaciłam niecałe 20 zł, a zajęcia miałam na kilka godzin. Lubię takie lekkie pozycje, które dają nadzieję na lepsze jutro, a jednocześnie uświadamiają, że nasze życie nie jest trwałe i w każdej chwili może wydarzyć się coś, co zakłóci porządek i harmonię panujące w naszym otoczeniu.

Jeżeli zastanawiacie się nad nią, powiem Wam, że ,,Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman warto przeczytać. Z wielką ochotą obejrzę także za jakiś czas ekranizację, aby porównać wrażenia. Nie żałuję, że zdecydowałam się na tę książkę. A może Wy czytaliście/oglądaliście już tę opowieść? Jestem bardzo ciekawa, jak Wam przypadła do gustu!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 248
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


6 komentarzy:

 1. Właśnie też mam na nią chęć, mam nadzieję, że jesienią uda mi się przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam ją osatnio, czeka w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Owa historia intryguje mnie od dawna, więc na pewno sięgnę po nią w wolnej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno obejrzę film, a jak gdzieś zobaczę książkę, to też chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętniej skuszę się na film, choć książka też ma w sobie to coś.

  OdpowiedzUsuń