sobota, 24 stycznia 2015

,,Wróć, jeśli pamiętasz" Gayle Forman

Po przeczytaniu ,,Zostań, jeśli kochasz" miałam ochotę przeczytać 2 tom, który kilka dni temu miał swoją premierę. Korzystając z dzisiejszego wolniejszego dnia, postanowiłam to zmienić.


Od tragicznego wypadku, w którym zginęli rodzice i brat Mii Hall, minęły 3 lata. Tymczasem kobieta została sławną wiolonczelistką. Także zespół Schooting Star, w którym grał Adam Wilde, chłopak bohaterki, odnosił coraz większe sukcesy. Dużym powodzeniem cieszyła się zwłaszcza ostatnia płyta zespołu, niedługo miała rozpocząć się 67-dniowa trasa koncertowa, tymczasem Adam nie potrafił sobie poradzić...

Byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów i tym razem będziemy mogli się tego dowiedzieć. Gayle Forman poprowadziła fabułę naprzemiennie w taki sposób, aby czytelnik mógł poznać zarówno teraźniejszość, jak i to, co się wydarzyło w ciągu 3 lat, które minęły od wypadku. Muszę przyznać, że ten tom bardzo mi się spodobał. Został napisany lekkim, prostym językiem, dzięki czemu przeczytałam go w kilka godzin.

W przygotowaniu są już dwa kolejne tomy - ,,Ten jeden dzień" i ,,Ten jeden rok". Mam nadzieję, że szybko ukażą się na rynku, gdyż zakończenie tej opowieści doprawdy pozostawia pewien niedosyt. Śmiem twierdzić, że jest to powieść raczej dla nastolatek, ale z tego, co można wyczytać na blogach, historia porywa i nieco starszych czytelników. Na podstawie 1 tomu powstał film, którego jeszcze nie miałam okazji obejrzeć. Tak naprawdę nie wiem, czy mam ochotę. A nuż popsuję sobie wizję stworzoną przez samą siebie?

9 komentarzy:

 1. Ta część znacznie bardziej przypadła mi do gustu niż pierwszy tom. Czekam na następne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zaciekawiłaś mnie, muszę się rozejrzeć, ale najpierw za pierwszą częścią
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę zacząć jednak od pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecnie planuje poznać tom pierwszy. Później pomyśle o kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę rozejrzeć się w końcu za pierwszą częścią. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do siebie! Dziś przepis na pyszne śniadanie - jajka w pomidorach!

  www.paczekwkuchni.blogspot.com

  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałem ani pierwszego tomu, ani drugiego, a widzę, że powinienem tę zaległość nadrobić w jak najszybszym tempie :) Bardzo ciekawie napisałaś o tej powieści ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Za niedługo dostanę tę książkę ze 5 z testu. ( A z tą 2 tom ). Jestem taka szczęśliwa. Na 100% będę czytała ją z zaciekawieniem. :)

  OdpowiedzUsuń