Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 29 lipca 2015

,,Ten jeden dzień" Gayle Forman

Gayle Forman poznałam dzięki jej wcześniejszym książkom - ,,Zostań, jeśli kochasz" oraz ,,Wróć, jeśli pamiętasz", które bardzo mi się spodobały. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok nowej serii rozpoczynającej ,,Ten jeden dzień".Pozycję zabrałam ze sobą na 5-dniowy wyjazd na Śląsk. Liczyłam na to, że raz-dwa ją przeczytam i będę mogła zapoznać się z kolejną wakacyjną lekturą. Tymczasem z przykrością muszę stwierdzić, że brak czasu zrobił swoje, a poza tym jakoś trudno było mi się wciągnąć w tę fabułę. Martyna mówiła mi, że czytała, że ta seria jest gorsza od tej zachwalanej przez czytelniczki na całym świecie, ale cóż. Musiałam sama się o tym przekonać.

Powieść została podzielona na dwa podrozdziały - Jeden dzień i Jeden rok. Poznajemy Allyson, która podczas wycieczki opłaconej przez rodziców na zakończenia szkoły wraz ze swoją przyjaciółką Melanie odłącza się od grupy i wybiera się na spektakl Szekspira ,,Wieczór Trzech Króli". Podczas inscenizacji poznaje tajemniczego chłopaka, który postanawia spełnić jedno z marzeń głównej bohaterki - zabiera ją do Paryża. Mają tylko jeden dzień. Nastolatka staje się Lulu, a Willem rozpala w niej nieznane dotąd uczucia. Co z tego, że gdy rankiem dziewczyna budzi się po chłopaku nie został żaden ślad?

Muszę przyznać, że lubię takie książki obyczajowe, kobiece, z wątkiem romantyzmu. Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia, taką na całe życie? Gayle Forman znów czaruje słowem, przenosi nas do Paryża, Holandii, razem z nią poznajemy uczucia głównych bohaterów, a głównie Allyson, bo to jej pisarka poświęciła większość narracji. Stworzyła postać nietuzinkową - nastolatkę zagubioną we własnym świecie, przeżywającą swoją pierwszą prawdziwą miłość, która nieustannie musi mierzyć się z tym, czego oczekują od niej rodzice.

Przeczytawszy pierwszą część, odłożyłam tę książkę na bok. Wróciłam do niej po kilku dniach, szczerze mówiąc, bez większego entuzjazmu. Druga część tej historii jest o wiele ciekawsza, akcja toczy się szybciej. Podejrzewamy, jak zakończy się ta opowieść, jednak nie wiemy w jakim momencie autorka ,,Tego jednego dnia" postanowiła zakończyć tę opowieść. Na początku września ukaże się kontynuacja tej opowieści - ,,Ten jeden rok". Mimo braku fajerwerków zapoznam się z nią. Jestem bowiem ciekawa, jaki los czeka Allyson.

4 komentarze:

 1. Mi też bardziej podobała się druga część powieści. Znacznie lepiej się ją czyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już jedną książkę tej autorki i z chęcią poznałabym tę. (:

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie twórczość tej autorki specjalnie nie przekonuje, ale widziałam, że na wrzesień są zaplanowane jej dwie kolejne powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać na drugą część :)

  OdpowiedzUsuń