Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 30 września 2015

,,Sisi. Cesarzowa mimo woli" Allison Pataki

Historię cesarzowej Sisi przedstawioną w formie filmu widział chyba każdy z nas. My także, choć, szczerze mówiąc, wiele faktów, jak się ukazuje, nam umknęło.


A wszystko zaczęło się, że od tego, że cesarz Austrii, Franciszek Józef, był gotowy do małżeństwa. Jego matka, arcyksiężna Zofia, zaprosiła w tym celu swoją siostrę Ludwikę wraz z córką Heleną (najstarszą, miała zostać cesarzową) oraz jej młodszą siostrą Elżbietą, zwaną Sisi. Wszystko było zaplanowane. Pojawił się tylko jeden problem - Helena zupełnie nie miała ochoty rządzić u boku Franciszka Austrią, a sam teren niekoniecznie przypadł jej do gustu. Rzecz zupełnie inaczej miała się z Sisi, która od pierwszej chwili zakochała się w przystojnym kuzynie. Zresztą z wzajemnością. 

Muszę przyznać, że gdy tylko ujrzałam, że zostanie wydana książka o cesarzowej Sisi, wiedziałam, że będę chciała się z nią zapoznać. Trochę zasmucił mnie fakt, że pozycja została wydana w nieszablonowym formacie - jest nieco większa, niż tradycyjne wydania. Tekstem zostały zapisane niemal całe strony, przez co pozycję czyta się niesamowicie mozolnie. Początkowo, trudno było mi się wciągnąć w opisywaną historię młodziutkiej Elżbiety, która została cesarzową, którą pokochał lud. Niestety, inaczej wyobrażała sobie tę rolę.

Choć zazwyczaj nie czytam książek historycznych, uważam, że ,,Sisi. Cesarzowa mimo woli" to pozycja, z którą warto się zapoznać. To opowieść o dorastaniu tytułowej bohaterki do roli matki, żony, cesarzowej. Szczerze mówiąc, nie pogniewałabym się, gdyby w przyszłości wyszła dalsza część losów Elżbiety i Franciszka. Zapoznałabym się z nią z przyjemnością. Jeżeli więc i Was interesuje ta historia, a może niedokładnie pamiętacie jej szczegóły, koniecznie sięgnijcie po tę publikację. Nie powinniście być zawiedzeni.

Wpis powstał w ramach współpracy z HarperCollins.

1 komentarz: