Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 21 lutego 2016

,,Podaruj mi miłość" Praca zbiorowa

,,Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" to pozycja, którą pewnie powinno się czytać w okresie przed Świętami. Mi udało się to jednak uczynić jakiś czas po. Czy mi się podobało?


Muszę przyznać, że skusiłam się na nią głównie przez sympatię do autorki opowiadania ,,Coś Ty narobiła, Sophie Roth?", Gayle Forman. Jak zwykle się nie zawiodłam. Pisarka uwielbiana przez młodszych czytelników i tym razem wartko poprowadziła akcję nie do końca tajemniczego spotkania Sophii Roth, Żydówki, która spędza czas przedświąteczny z dala od domu z Russellem, chłopakiem, który od pierwszych chwil przyciąga jej uwagę. Spośród 12 opowieści podobały mi się także te autorstwa Rainbow Rowell, Jenny Han, Stephanie Perkins, Davida Levithana, Myry McEntire, Kiersten White, Ally Carter, czy Laini Taylor. Jak można zauważyć, wymieniłam prawie wszystkich pisarzy, którzy napisali kilkadziesiąt stron do tego świątecznego zbiorku.

Książka została przepięknie wydana, w twardej oprawie z czerwoną zakładko-wstążką. Coś takiego jednak w niej jest, że wciąż odkładałam jej lekturę na później, jakbym wyczuwała, że jestem już za dorosła na tego typu historie. Teoretycznie większość z nich mi się podobała, ale zapoznając się z kolejnymi z nich podświadomie liczyłam ile stron zostało mi do końca. Wszystkie opowiadania są niezwykle krzepiące, dotyczą świątecznego klimatu i tej tematyki, która już przeszła. Śniegu za oknem prawie nie ma, w Mikołaja przestałam wierzyć już jakiś czas temu, ale nie można im odmówić magii, która wyzierała z praktycznie każdej strony.

Może to ze mną jest coś nie tak, ale ,,Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" znanych autorek powieści młodzieżowych zupełnie do mnie nie przemówiła. Czytałam ją 3 dni, doczytując po jednym, dwa opowiadania, ciesząc się, że przybliża mnie to do końca tej świątecznej opowieści. Każde z nich przedstawia inną historię, pisarki zwracają uwagę na różne aspekty świąt - utrata bliskiej osoby, brak choinki, funduszy, zatracenie magii świąt. Mogę jednak polecić ją nastoletnim czytelnikom - na pewno spodobają się im one bardziej, niż mi.

2 komentarze: