niedziela, 17 lipca 2016

,,MasterChef Junior" Praca zbiorowa

Polska edycja ,,MasterChef'a" cieszyła się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że pierwsza seria ,,MasterChef'a Juniora" także odniosła duży sukces, a jej zwyciężczyni, Natalia Paździor, wydała swoją książkę.

Muszę przyznać, że byłam ciekawa, jak będzie wyglądała książka pierwszej polskiej zwyciężczyni dziecięcego ,,MasterChef'a". Na początku znajdziemy kilka zdjęć z planu, przedstawienie uczestników, którzy brali udział w tej edycji. Możemy także podpisać, do kogo należy książka. Następnie z poszczególnych fotografii dowiemy się, jak przygotować ciasto makaronowe, naleśnikowe, na pierogi, biszkopt oraz kruche ciasto. Natalka daje praktycznie podpowiedzi, a także w kółeczkach dodaje swoje rady. Następnie poznamy przepisy z kategorii ,,Małe co nieco", np. na sałatkę wiosenną, kozi ser z granatem, czy roladki z bakłażana, ,,Konkretnie i zdrowo" - min. knedle, czy suflet z brokułów, ,,Na słodko", np. tartę z kremem, chałwę w trzech odsłonach, czy ciasteczka z kremem pomarańczowym. Na samym końcu zwieńczeniem będzie 13 przepisów pozostałych uczestników pierwszej edycji programu.

Muszę przyznać, że ta publikacja to ciekawa książka kucharska dla dzieci i dorosłych. Czasem brakuje nam pomysłu na to, co przygotować na obiad. Nie mówię już o sytuacji, gdy dzieci są wybredne, a tak mamy podkładkę - przecież przygotowała to Twoja ulubiona uczestniczka dziecięcego MasterChef'a ;) Nie będę Wam więcej opowiadać, zobaczcie sami. Wszystkie dania wyglądają niezwykle smakowicie. Czekam, aż wrócę na dłużej do domu i będę mogła wypróbować niektóre z nich.Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.


3 komentarze:

  1. Super! Lubiłam od czasu do czasu podejrzeć zmagania uczestników. Taka książka to świetna pamiątka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam u siebie i bardzo lubię! :3 Przepisy super!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa jestem przepisów z jakimi zmagali się młodzi mistrzowie kuchni

    OdpowiedzUsuń