Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 20 lipca 2016

,,Odette i inne historie miłosne" Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt to francuski pisarz, popularny nie tylko w Polsce. Korzystając z promocji na stronie wydawnictwa, postanowiłam zakupić kolejną jego powieść - zbiór opowiadań - ,,Odette i inne historie miłosne".
Tak jak ,,Zazdrośnice", czy ,,Napój miłosny" bardzo mi się podobały, tak z tym zbiorem opowiadań mam pewien problem. Myślałam, że w przeciągu kilku godzin, może nawet krócej zapoznam się z większością dość cienkiej (bo 240-stronicowej) historii, jednak szło mi to dość opornie. Strony były wypełnione w całości, a w tomiku zostało przedstawionych 8 historii miłosnych. Pisarz pokazuje różne jej oblicza, przedstawiając nam bohaterów, których mniej i bardziej polubimy. Lub nie.

W opowiadaniu pn. ,,Wanda Winnipeg" poznamy historię młodej dziewczyny, która poznaje o wiele starszego Cesaria, który wprowadza ją w sferę dojrzałej miłości. Mijają jednak dni, bez słowa ucieka, wracając niespodziewanie po latach w te same rejony i kupując od niego nic nie znaczące obrazy, za które daje ogromne pieniądze, podobnie jak jej towarzysze, którzy niezwykle liczą się ze zdaniem tej milionerki. ,,Piękny deszczowy dzień" opowiada opowieść Helene i Antoine'a, gdzie kobieta uczy się na nowo postrzegać świat. ,,Falsyfikat" to kolejna interesująca historia, przedstawiająca historię Aimee Favart, z czasem wynajmującej pokoje młodym dziewczynom, posiadająca także obraz Picasso. Podobno prawdziwy... We ,,Wszystko potrzebne do szczęścia" poznajemy kolejne oblicze miłości - mężczyznę, który prowadził podwójne życie, ponieważ nie potrafił odejść od ukochanej żony. ,,Bosa księżniczka" to przepiękna historia nocy, która wydarzyła się przed 15 laty. Po tym czasie Fabio powraca do miasteczka, aby odnaleźć ukochaną. ,,Odette Jakkażda" to opowieść o fance twórczości Balthazara Balsana, która pisze do niego list, w którym docenia jego książki, które poprawiają jej humor. Ostatnie opowiadanie, ,,Najpiękniejsza książka świata" to świadectwo, które zostawiły po sobie więźniarki łagru, chcąc przekazać coś swoim dzieciom, pozostającym na wolności.

Mimo, że ,,Odette i inne historie miłosne" to opowieść niezbyt wyczerpująca, nie należy do moich ulubionych z dorobku pisarza. Pomimo tego, że historie same w sobie są interesujące i przedstawiają różne oblicza miłości, o tyle lektura tej pozycji trochę mnie zmęczyła. Być może, gdybym zapoznawała się z nią częściowo, nie byłoby tego problemu, ale z braku czasu chciałam przeczytać ją za jednym zamachem. Nie przekreślam jednak twórczości Erica-Emmanuela Schmitta. Jak bowiem wiadomo, każdemu zdarzają się wzloty i upadki.


4 komentarze:

 1. Uwielbiam Schmitta, ale jego mistrzostwo to "Oskar i Pani Róża" i "Kobieta w lustrze" - to są moje dwa ulubione tytuły autora, aczkolwiek pamiętam, że Odette też mi się bardzo podobała! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ją w pierwszym wydaniu i średnio mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. w czasie lotu z Madrytu przekonałam się do tego autora więc pewnie sięgnę i po tę pozycję

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli nie zacznę poznawać twórczości autora od tej książki, wybiorę inną na dzień dobry :)

  OdpowiedzUsuń