Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 25 września 2016

,,Ketchup" Natasza Socha

Natasza Socha dała poznać się licznej rzeszy czytelników dzięki ,,Macosze". Tymczasem pewnie mało kto pamięta, że jest autorką także pozycji ,,Ketchup". Na szczęście była dostępna w bibliotece.


Adaś Jebutko miał przed sobą świetlaną przyszłość. Jego zagraniczny szef obiecał mu, że kiedyś zajmie jego miejsce, pensja poszybuje w górę, tymczasem jednak... pracownik nie spełnia już wymogów korporacji i zostaje z dnia na dzień zwolniony. Niespłacony miętowy apartament, przerzucenie się na komunikację miejską mogłoby przybić niejednego karierowicza. Tymczasem kończące się fundusze zmuszają Adasia do podjęcia pracy w supermarkecie, występując jako ketchup. Właśnie tam spotyka Leona Pszczołę, pijarowca, który postanawia zrobić z niego prawdziwego designera szalików, robionych z resztek, które uda im się znaleźć. Czy ten szalony pomysł na szansę powodzenia?

Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie, żebym wcześniej łączyła ,,Ketchup" z nazwiskiem Nataszy Sochy. Zadebiutowała ona już kilkanaście lat temu, jednak dopiero w ostatnim czasie kolejne powieści przynoszą jej sławę i rozgłos. Autorka pokazuje dążenie do sławy, pieniędzy, rozgłosu przeciętnego człowieka, który dzięki swoim współpracownikom zaczyna wierzyć, że cały świat leży u jego stóp, a dobra reklama może przynieść mu ogromne dochody. Po części może to i prawda, ale, jak się okazuje, upadek potrafi być bolesny. Zwłaszcza, jeżeli wejście na sam szczyt okazuje się być niewystarczającym osiągnięciem.

,,Ketchup" to z pewnością nie szczyt literacki Nataszy Sochy, choć musimy wziąć pod uwagę, że był wydany w 2005 roku, więc widać znaczącą różnicę i pracę nad warsztatem pisarskim, jaki w tym czasie poczyniła pisarka. To powieść obnażająca ludzkie słabości, myślę, że w tamtych czasach dość kontrowersyjna, prowadzona z perspektywy 34-latka, który nagle zmuszony jest przeorganizować całe swoje dotychczas wypracowane życie i zacząć wszystko od nowa. Wy natomiast możecie zacząć lekturę ,,Ketchupu".


1 komentarz:

  1. Nie czytałam jeszcze tej książki pisarki. Na pewno, tak, jak piszesz, widać ogromną różnicę w stosunku do najmłodszych.

    OdpowiedzUsuń