Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 20 marca 2017

,,Nie czas na zapomnienie" Agnieszka Walczak-Chojecka

Agnieszka Walczak-Chojecka, niegdyś odnosząca sukcesy kobieta biznesu, dziś sławna polska pisarka, której powieści cieszą się coraz większą popularnością. Sama z niecierpliwością wyczekiwałam ,,Nie czas na zapomnienie".

Pisarka dała się poznać swoim czytelnikom dzięki takim książkom, jak ,,Gdy zakwitną poziomki", ,,Dziewczyna z Ajutthai", ,,Włoska symfonia", ,,Nie czas na miłość" czy ,,Nie czas na zapomnienie". Muszę przyznać, że sama nie mogłam się doczekać, kiedy poznam dalsze losy Jasminy i Dragana. Wciąż trwa wojna, panuje głód, jednak pojawia się możliwość nielegalnego opuszczenia pogrążonego w  chaosie kraju. Wśród zamieszek okazuje się jednak, że ślad po Draganie zaginął. Nie wiadomo, czy żyje, w jakim jest stanie. Jasmina postanawia odszukać ojca, tymczasem los jej samej jest niepewny... Czy w kraju ogarniętym wojną uda się jeszcze zachować człowieczeństwo?

Jak już wspomniałam bardzo lubię twórczość Agnieszki Walczak-Chojeckiej, dlatego nie zastanawiałam się zbyt długo, czy zakupić drugi tom ,,Sagi Bałkańskiej". Miałam ochotę nawet wybrać się na spotkanie do Poznania, w ostatniej jednak chwili wyskoczyły mi inne ważne sprawy i nie udało się, jednak mam nadzieję, że autorka będzie jeszcze kiedyś w okolicy.  Tym razem pisarka zabiera nas w podróż do oblężonego Sarajewa, by następnie przemierzyć z bohaterami Hvar, Polskę. To niełatwe czasy dla Sarajewian, kiedy nierzadko jeden sąsiad musi występować przeciw drugiemu.

,,Nie czas na zapomnienie" przeczytałam praktycznie w dwa dni, nie mogłam zostawić tej historii, rozstać się z bohaterami. Bardzo cieszę się więc, że w niedalekiej zapewne przyszłości powstanie tom trzeci ,,Sagi Bałkańskiej". Agnieszka Walczak-Chojecka, jak sama podkreśla, czyta literaturę dotyczącą tych terenów, odbyła nawet podróż do Sarajewa i miejsc, które opisuje, aby jeszcze wierniej oddać klimat opisywanej historii Jasminy i Dragana oraz innych ludzi, zamieszkujących pogrążone wojną tereny. Choć czasy niepewne, los bohaterów nie jest do końca przesądzony.

2 komentarze:

  1. To raczej nie książka dla mnie, choć marzy mi się ciekawa książka z Bałkanami w tle.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale ta seria chyba najbardziej mnie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń