środa, 15 marca 2017

,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" Nela

,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" to piąta książka wydana przez Nelę. Podróżniczka zaczęła podrożować w wieku pięciu lat, a w książkach opisuje swoje kolejne przygody.


Piąta książka Neli zapowiada się fantastycznie, bowiem już na początku możemy zapoznać się z ocelotami. Co prawda, na końcu opowiadania jest nieco smutniej, ale i tak zwierzątka są piękne. Możemy później poczytać o trujących żabach, poszukiwaniu lam, nurkowaniu, najgroźniejszej drodze świata (już podczas lektury można poczuć dreszczyk emocji, a co dopiero przeżyć to osobiście!), kursie ninja i jeszcze kilku innych miejscach.

W piątej publikacji Neli, podobnie, jak w poprzednich pozycjach, sporo ilustracji, zdjęć, grafik, ciekawostek. Książka jest naprawdę bardzo kolorowa. Nie ma więc się czemu dziwić, że jest tak chętnie czytana przez dzieci, a seria Neli zdobywa nagrody i wyróżnienia. Publikacja została wydana w sztywnej puchowej oprawie. Jako ciekawostkę dodam, że dwie pierwsze pozycje autorstwa Neli można nabyć także w miękkiej okładce.

,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" składa się z dziesięciu dość krótkich, ciekawych i wciągających historii z różnych stron świata. Dzięki opisom Neli możemy poczuć się prawie tak, jak byśmy sami brali udział w danych wycieczkach. Wiadomo, że szybko się tam nie pojawimy, więc choćby dzięki książkowej wersji możemy przenieść się w te egzotyczne dla nas miejsca.

Książkę otrzymałam od BookMaster.pl

1 komentarz: