Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 14 czerwca 2017

,,Dziewczyna z nagietkowym szalem" Susan Meissner

,,Dziewczyna z nagietkowym szalem" to jedna z nowości Wydawnictwa Kobiecego, z którą postanowiłam się zapoznać. Czy przypadła mi do gustu? Czy można zaliczyć ją do kategorii bestseller?


Muszę przyznać, że już przeglądając nowości na stronie księgarni, nazwisko Susan Meissner i hipnotyzująca okładka wpadły mi w oko. Po przeczytaniu zarysu fabuły, spodziewałam się, że będzie to lektura, która mnie pochłonie. Faktycznie, okazało się, że przeczytałam ją w jeden dzień. Nie potrafiłam oderwać się od tej historii. Nieco przypominała mi ,,Butik na Astor Place", gdzie przeszłość także miała wpływ na teraźniejszość. Susan Meissner to, jak wynika z jej biografii, poczytna autorka kilkunastu pozycji. ,,Dziewczyna z nagietkowym szalem" to pierwsza, która ukazała się w Polsce.

Praktycznie już od pierwszych stron czułam, że to będzie prawdziwa literacka uczta. Wiemy, że za nagietkowym szalem kryje się jakaś tajemnica, być może ma on magiczną moc chronienia osób, które są w jego posiadaniu? Nieodzownie łączy się z nim jednak tragedia. Przed 100 laty w wyniku ataku szkarlatyny umiera Lily, a szal trafia w ręce pielęgniarki, która opiekowała się jej ciężko chorym mężem. Wiek później staje się on świadkiem kolejnej tragedii, kiedy to Taryn Michaels spóźnia się na spotkanie z mężem, a budynek w wyniku zamachu terrorystycznego ulega zawaleniu.

Co wspólnego mają ze sobą te dwie historie? Rozumiem, dlaczego Susan Meissner cieszy się taką popularnością za granicą. Jej ,,Dziewczyna z nagietkowym szalem" to niezwykle mądra, przemyślana historia, świetnie wykreowani bohaterowie, którzy w życiu robią to, co sprawia im przyjemność. To połączenie historii obyczajowej z delikatnym wątkiem kryminalnym, teraźniejszość miesza się z przeszłością, a wszystko to jest doskonale wyważone i wciągające. Mam nadzieję, że na polskim rynku ukażą się także inne pozycje autorstwa Susan Meissner!


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.


1 komentarz: