Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 26 września 2017

,,Cena naszych pragnień" Dominika Smoleń

Któż z nas nie zna Książkowiru? Jedną z autorek jest Dominika Smoleń, debiutująca na rynku wydawniczym ,,Ceną naszych pragnień". Czy było to udane pierwsze spotkanie?


Muszę przyznać, że już od pierwszych stron historia dała mi się wciągnąć w swoje sidła. 17-letnia nastolatka przeprowadza się do nowego miasta wraz z bratem bliźniakiem oraz mamą. Tata rzekomo ma dołączyć do nich później. Mając nadrobić zaległości w nauce zostaje umieszczona w internacie, gdzie spędza czas, powtarzając materiał, a po lekcjach... uczestnicząc w dodatkowych zajęciach z angielskiego. Jak się okazuje, nauczycielka, ,,ruda anielica" szybko wpada jej w oko. Oliwia jest nieco zdumiona - przecież spotykała się już z chłopcami, skąd więc pociąg do kobiety? Czy to chwilowe zauroczenie, czy zalążek nowego związku? Przekonajcie się sami.

Aż dziw bierze, że 20-latka napisała tak dojrzałą, przemyślaną pozycję, raz, że o byciu lesbijką, a po drugie, o relacji nauczycielka-uczennica. To dość krótka powieść, mająca nieco ponad 200 stron, ale bardzo dopracowana pod względem merytorycznym, stylistycznym. Trafiłam jedynie na kilka literówek, które zapewne gdzieś umknęły w trakcie korekty. Mam nadzieję, że powstaną także inne publikacje autorstwa Dominiki Smoleń, bowiem będzie to prawdziwa literacka uczta.

Oliwia to dorastająca dziewczyna, poszukująca własnej tożsamości, eksperymentująca, a jednocześnie delikatna. Jej brat bliźniak, z pozoru nieco bardziej przebojowy, oddany swojej siostrze. Dominika Smoleń w sposób doskonały oddała relację panującą między dwojgiem rodzeństwa, urodzonym jednego dnia. Pozostali bohaterowie, choć poboczni, także zostali dobrze wykreowani. Z racji tego, że to grupa nastolatków, autorka wzorowała się na tym, co zapewne sama jeszcze niedawno przeżyła. ,,Cena naszych pragnień" to, mimo wszystko, pozycja ciepła, dotykająca problemu dojrzewania, zawiści, ale i miłości. Gorąco polecam.

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką.

2 komentarze:

  1. Może skuszę się na tę pozycję, choć zapowiada się dość kontrowersyjnie, ale odważnie.

    OdpowiedzUsuń