Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 4 marca 2018

,,Kindness Boomerang, czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie" Orly Wahba

Każdy z nas ma gorsze dni, kiedy najchętniej zakopalibyśmy się w ciepłym łożku i nie wyściubiali nosa. Warto jednak dać szansę życzliwości, nic nas nie kosztuje, a skutecznie poprawia nastrój. Nie tylko nam.


Orly Wahba przez kilka lat była nauczycielką w szkole, następnie założyła organizację non-profit, której celem jest szerzenie życzliwości. Jak podkreśla sama autorka, nawet niewiele znaczące dla nas gesty, dla innych znaczą bardzo dużo. Ofiarowanie posiłku bezdomnemu, oddanie rzeczy, których już nie nosimy/nie używamy, ofiarowanie napiwku kelnerowi przed obsługą. Brzmi dziwacznie? Kiedy ostatni raz uśmiechnęłaś się do nieznajomego, zapłaciłaś za kawę osoby, stojącej za Tobą w kolejce?

Muszę przyznać, że mieszkając jeszcze w Toruniu od czasu do czasu zdarzało nam się wrzucać drobne osobom potrzebującym, przekazywać mniejsze i większe datki na organizacje wspomagające biednych i potrzebujących, robić zakupy, przekazywać żywność w specjalnych akcjach prowadzonych w marketach. Z jednej strony, wydaje nam się, że przecież niewiele mamy, a z obserwacji i własnego doświadczenia mogę wysnuć wniosek, że im mniej mamy, tym mamy większą potrzebę podzielenia się tym z innymi. Nie oczekując nic w zamian.

Orly Wahba przygotowała zbiór 365 propozycji życzliwości na każdy dzień. Na każdej stronie znajduje się najpierw proponowane zadanie, pasujący do niego cytat i refleksja opowiadająca o analogicznej lub podobnej sytuacji, która dotyczyła samej pisarki lub osób z jej bliskiego otoczenia. Ciekawym pomysłem jest przekazywanie Kart Życzliwości nieznajomym ludziom, aby i oni, biorąc poniekąd udział w akcji, szerzyli życzliwość. Czy nie prościej byłoby, gdyby każdy z nas wykonał dziennie choć jeden dobry uczynek?

Za książkę dziękuję wydawnictwu Buchmann.

2 komentarze:

  1. Dość rzadko sięgam po tego typu publikacje, ale tą mnie wyjątkowo zainteresowałaś.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do mnie tego rodzaju książki nie przemawiają.

    OdpowiedzUsuń