niedziela, 15 kwietnia 2018

,,GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D." Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska

Magdalena Witkiewicz wiele twarzy ma. Tym razem w duecie z coachem Marzeną Grochowską zaprasza do lektury poradnika motywacyjnego. Nie jest to jednak publikacja jakich wiele. Z pewnością nie.Ile razy znalazłaś się w Czarnej Dupie? Wiesz, to takie miejsce, gdzie trafiasz, kiedy nic Ci się nie udaje, wydaje się, że już nic dobrego nas nie spotka i w ogóle jesteśmy beznadziejni. Podobnie było z redaktorką Wincentyną Zwyczajną-Takąjakty, pracującą w dziale ,,Dobre rady" w ,,Kobiecie na rozstajach". Szef nie był zadowolony z żadnego zaproponowanego przez nią tematu, dlatego też przeniosła się do krainy zwanej Czarną Dupą, gdzie obserwowała innych towarzyszy niedoli. Kogo tam spotkała?

Była krawcowa, która szyła tylko w odcieniach szarości. Spotkała i wdowę, której po śmierci męża według poradników pozostało jedynie czekać niemalże na własną śmierć, oby tylko nie pomyślała, że ona może jeszcze coś z życia mieć! Było dziecko, którego nie lubił kolega. Byli też inni mieszkańcy, który trafili tam na dłuższy lub krótszy okres czasu. I wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze. Krótkotrwały pobyt w Czarnej Dupie nie jest niczym złym, w końcu każdy z nas ma swoje lepsze i gorsze dni. Należy jednak powiedzieć stanowcze ,,NIE!" kiedy ten pobyt się przedłuża.

Magdalena Witkiewicz razem z Marzeną Grochowską stworzyły poradnik inny niż wszystkie. Za pomocą krótkich felietonów z życia bohaterów Czarnej Dupy, dodatkowo wzbogaconymi psychologicznym spojrzeniem coacha i miejscem na notatki, sprawiły, że ta pozycja z pewnością wielu czytelnikom otworzy oczy na to, że nikt inny za nas życia nie przeżyje. To my jesteśmy kowalami własnego losu i tylko od nas zależy, jaki los nas czeka. Muszę przyznać, że spędziłam przyjemne 2 godziny z ,,GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.". Mam nadzieję, że naprawdę powstanie kolejna odsłona tej nowej wersji pisarki.

2 komentarze:

  1. Mnie jakoś specjalnie ta książka nie kusi, ale może kiedyś dam jej szansę.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałam, całkiem ciekawa.

    OdpowiedzUsuń