Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 17 czerwca 2018

,,Chłopak taki jak ty" Ginger Scott

Od czasu do czasu lubię chwilę odsapnąć i skusić się na jedną z lektur z gatunku Young Adult. Czy zaliczający się do miana bestsellery ,,Chłopak taki jak ty" faktycznie okazał się tak przyjemny w odbiorze?


Ginger Scott to znana pisarka książek, które ukazują się za granicą. ,,Chłopak taki jak Ty" to pierwsza wydana w Polsce jej powieść. O czym jest? Poznajemy Josselyn Winters oraz jej najlepszą przyjaciółkę Tarys Rodriguez. Dziewczynki przyjaźnią się od najmłodszych lat, kiedy to urządzały w formie zabawy wyścigi dla uczniów szkoły. To właśnie w czasie jednego z tych dni pojawia się na nich nieoczekiwanie Christopher, chłopiec, który traktowany jest trochę jak wyrzutek społeczeństwa. Został adoptowany, nie ma codziennie nowych ciuchów. To jednak jego zachowanie sprawia, że choć mijają kolejne długie lata Joss nie potrafi o nim zapomnieć. Aż pewnego dnia na boisku spotyka Wesa Stokesa. I jest przekonana, że Christopher wrócił do niej po latach... Czy aby na pewno?

Być może zabrzmiało to trochę, jakby miała to być powieść z dodatkiem fantastyki, magii i cudownego powrotu po latach. Otóż nie. Jest to typowa młodzieżówka, może nieco bardziej nacechowana emocjami niż zwykła publikacja. Joss dorasta w niepełnej rodzinie, całe jej życie stanowi sport, dla którego potrafi się poświęcić, choć i tak nie daje z siebie wszystkiego. Wes zaś od razu zostaje zauważony przez trenera i wciągnięty w szeregi najlepszych graczy. ,,Chłopak taki jak Ty" to pierwszy tom serii, mam nadzieję, że niebawem ukaże się kontynuacja, bo ta część była naprawdę ciekawa!

Ginger Scott ma na swoim koncie już kilka powieści, cieszących się niesłabnącą popularnością. Mam wrażenie, że w przypadku polskich czytelników odbiór będzie podobny. Autorka pokazuje problem patologicznej rodziny z nałogami, aspekt zdrady. Jak to wszystko wpływa na ludzi z nami przebywającymi, jak to jest zakochać się po raz pierwszy, na zabój. Muszę przyznać, że choć sama pewnie nie stanowię już typowej grupy docelowej, miło spędziłam czas z tą publikacją. Jeśli będziesz miała okazję, i Ty daj jej szansę.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

3 komentarze: