Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 3 czerwca 2018

,,Kości proroka" Ałbena Grabowska

,,Kości proroka" to jedna z nowości polskich pisarek. Tym razem autorka daje się poznać czytelnikom w innej literackiej odsłonie. Czy warto zapoznać się z tą publikacją? 


Margarita najchętniej nie wracałaby do Płowdiwu, ponieważ z tym miejscem kojarzą jej się nieprzyjemne wspomnienia związane z byłym ukochanym. Zostaje jednak poproszona o konsultację, ponieważ w jednej ze świątyń zostaje znaleziony zamordowany Polak, który zajmował wysokie stanowisko. Na miejscu okazuje się, że na jego ciele znajdują się jakieś dziwne znaki, połączenie wielu języków, które mogą okazać się kluczem do rozwiązania sprawy. Margarita jednak nie da rady zrobić tego sama. Czy przełamie dawne waśnie i zwróci się o pomoc do swojej matki?

Muszę przyznać, że Ałbena Grabowska dała się poznać w swojej twórczości szczególnie z powieści obyczajowych, sag historycznych. Tym razem jednak mamy historię zamkniętą na ponad 500 stronach, z mocnymi nacechowaniami Biblijnymi, przeplataniem wątków i faktów religijnych. Możemy przeczytać o wyprawie zwykłych osób, które zostały ,,powołane", aby iść i głosić czyny, których sami doświadczą. Później poznajemy losy Jana Chrzciciela i jego uczniów, dzieje Jezusa i apostołów. Jak te wszystkie wątki łączą się ze śmiercią posła?

Trzeba przyznać, że i tym razem nie zawiodłam się na twórczości Ałbeny Grabowskiej. Początkowo obawiałam się, że lektura może mnie przytłoczyć swoją objętością, zupełnie niepotrzebnie. Autorka zręcznie prowadziła trzy różne wątki, by na końcu złączyć je w jeden, wyjaśniający wszystkie wcześniejsze wydarzenia. ,,Kości proroka" to połączenie powieści historycznej, religijnej, obyczajowej. To połączenie, które sprawi, że będziesz zachwycona.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

3 komentarze:

  1. Nie czytałam chyba jeszcze nic tej autorki, ale może skuszę się na tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Będzie to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Skoro będę zachwycona to chętnie przeczytam!

    OdpowiedzUsuń