Co warto zobaczyć w śląskim? Na początek polecamy Katowice i Chorzów. Rewelacyjne dwa miasta, które szybko wprowadzą Cię w klimat tego regionu. Chętnie wrócimy tutaj, by odkrywać kolejne turystyczne perełki!
Co warto zobaczyć w śląskim?
Wszystkich wpisów z tego województwa szukaj pod linkiem: https://pojedztam.pl/tag/slaskieBielsko-Biała - tutaj udało nam się zobaczyć pomniki Reksia oraz Bolka i Lolka oraz zjeść przepyszny obiad w Szpilce. Spałyśmy w Hello Hostel. Apartamenty Barlickiego i PTTK. Z tego miasta odbywa się take dość sporo zagranicznych wycieczek.
Chorzów - bardzo nam się tutaj podobało. Z chęcią odwiedziłyśmy restaurację należącą do Przemka Błaszczyka, uczestnika programu kulinarnego Top Chef. Z przyjemnością zajrzałyśmy do Muzeum Miejskiego w Chorzowie, które bardzo nam się podobało. Spacerowałyśmy też do miejskiego Parku róż i katowickiego rosarium, w którym okazało się być naprawdę pięknie. Z chęcią jeszcze kiedyś tam wrócimy.
Częstochowa - jeżdżą tutaj głównie maturzyści, by poprosić Matkę Boską Częstochowską o pomyślne zdanie matury. Nie każdy jednak wie, że znajduje się tutaj Park Miniatur Sakralnych, który także polecamy Waszej uwadze. To właśnie tutaj znajduje się największa figura papieża Jana Pawła II w Europie.
Istebna - znajduje się tutaj Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, którego zwiedzanie jest darmowe. Mamy wrażenie, że obiekt jest mało rozpropagowany, a szkoda, bo naprawdę jest warty uwagi.
Jaworzynka-Trzycatek - jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie znajduje się trójstyk granic - Polski, Czech i Słowacji. Dotarcie na miejsce nie jest bardzo wyczerpujące.
Katowice - bardzo podobało nam się w katowickim Ogrodzie Zoologicznym. Jest tam naprawdę przepięknie, sporo zwierząt, więc naprawdę jest co robić. Z chęcią wpadłyśmy też do Muzeum Historii Katowic, gdzie były wystawy m.in. o starodawnych kamienicach. Zajrzałyśmy także do Antykwariatu, gdzie niesamowicie się obkupiłyśmy. Park Śląski i Park Powstańców Śląskich także zasługują na nasze uznanie.
Co warto zobaczyć na Śląsku?
Koniaków - miasteczko słynie z koronek, o czym wcześniej nie wiedziałyśmy. Na uwagę zasługuje Galeria Rzeźby Tadeusza Ruckiego, Bacówka, gdzie można obejrzeć darmową wystawę pasterską i owieczki oraz góra Ochodzita.
Milówka - położone jest tutaj bardzo malownicze muzeum Stara Chałupa. Do zwiedzania mamy tylko jeden budynek, jednak ma on bardzo ciekawe eksponaty.
Węgierska Górska - na uwagę zasługuje tutaj fort wojenny. Dzięki niemu udało się lepiej przygotować żołnierzy z innych lokalizacji. Można sobie porobić pamiątkowe zdjęcia z czołgami, samolotem. W mieście znajduje się także darmowy punkt widokowy i bulwary nad Sołą.
Wisła - miasto Adama Małysza. Na uwagę zasługuje skocznia narciarska, wjazd wyciągiem krzesełkowy. Bardzo podobał nam się także główny deptak, Muzeum Beskidzkie. W Domu Zdrojowym znajduje się także posąg Małysza z czekolady.
Żabnica - stamtąd wyrusza się na Halę Boraczą. Warto przygotować się na dość stromą wspinaczkę, zaopatrzyć się w wodę i niezbędny bagaż. Na szczycie można kupić jedzenie i napoje w całkiem przystępnych cenach.
Żywiec - miasto słynie przede wszystkim z piwa i wody mineralnej. Na uwagę zasługuje także Zespół pałacowo-parkowy, mini ZOO, Park miniatur Ziemi Żywieckiej, rynek, pomnik Jana Pawła II.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz