piątek, 7 września 2018

,,Zgadnij kto" Chris McGeorge

,,Zgadnij kto" Chrisa McGeorge'a to tak naprawdę jego praca dyplomowa. Muszę przyznać, że jest doprawdy świetna!


Na początku muszę wspomnieć, że bardzo podobał mi się pomysł (który możemy zauważyć w powieściach naszego krajana Alka Rogozińskiego) przedstawienia na początku książki wszystkich kluczowych postaci. Dzięki temu zostajemy wprowadzeni w fabułę, a jednocześnie w każdej chwili możemy wrócić i sprawdzić, co wiemy o danej postaci. Sama konwencja została stworzona na podstawie escape roomu. Sześć osób, w tym znany z telewizji i Internetu ,,Detektyw z sąsiedztwa" Morgan Sheppard, zostaje uwięzionych w pokoju hotelowym, gdzie znajduje się trup. Sheppard ma trzy godziny na rozwiązanie zagadki, w przeciwnym razie wszyscy zginą. Czy upora się z tym zadaniem?

Szczerze mówiąc, lubię od czasu do czasu zapoznać się z jakąś nową nowatorską historią, a ,,Zgadnij kto" z pewnością się do nich zalicza. Publikację czyta się niezwykle szybko, aż trudno momentami uwierzyć, że jest to debiutancka opowieść autorstwa Chrisa McGeorge'a. Bohaterowie zostali doskonale wykreowani. Historia z przeszłości, tajemnica skrywana przez lata, zatajony żal, choroba... To wszystko tworzy spójną całość, od której ciężko się oderwać. Z tego też powodu najlepiej zarezerwować sobie kilka godzin i zapoznać się z nią jednym ciągiem.

,,Zgadnij kto" to nowy powiew w gatunku kryminału. Jestem przekonana, że czytelnicy na całym świecie docenią jej nowatorstwo oraz, podobnie jak ja, z niecierpliwością będą wyczekiwali informacji o kolejnej powieści tego młodego studenta! Choć publikacja ma ponad 400 stron, zupełnie mi się nie dłużyła. Ba, z chęcią zapoznałabym się z innymi książkami utrzymanymi w konwencji escape roomu. Pisarze, do piór!

2 komentarze: