piątek, 19 października 2018

,,Diabelski młyn" Daria Orlicz

,,Diabelski młyn" Darii Orlicz to pierwsza książka napisana pod pseudonimem przez polską pisarkę, Katarzynę Misiołek.


Krzysztof Bugaj ma przed sobą niełatwe zadanie - musi znaleźć sprawcę porwania, zabójstwa młodej Litwinki, a także odnaleźć się w problemach z żoną i zaborczą kochanką. Tak naprawdę ma przed sobą niełatwe zadanie, bowiem odpowiedzi potrzebne do zamknięcia wszystkich spraw wcale nie zostaną mu podane na tacy. Czy uda mu się rozwikłać któreś ze śledztw?


Katarzyna Misiołek postanowiła tym razem napisać powieść pod pseudonimem. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż naprawdę nie ma się czego wstydzić. Książka jest naprawdę bardzo dobrze przemyślana i skonstruowana, nie przeszkadza mnogość bohaterów. Wydarzenia z przeszłości mają duży wpływ na te z teraźniejszości. Niektóre wątki zaskakują, inne wprawiają czytelnika w niedowierzanie. Autorka w swojej najnowszej powieści porusza temat molestowania, przetrzymywania dziewczyn, kochanek i nie tylko.

,,Diabelski młyn" to powieść poruszająca ważne społecznie tematy, której niejednoznaczne zakończenie sprawia, że niektóre z dalszych losów bohaterów musimy sobie dopowiedzieć sami. Najnowsza powieść Katarzyny Misiołek to naprawdę kawał dobrej literatury z wyraźnie zarysowanym tłem obyczajowym.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins.


2 komentarze: