środa, 21 listopada 2018

,,Układanka" Karin Slaughter

,,Układanka" Karin Slaughter to najnowsza powieść autorki, która ukazała się w Polsce. Czy warto się z nią zapoznać?


Andrea nigdy w życiu nie przypuszczałaby, że to co zrobiła jej matka, zachwieje jej całym całkiem uporządkowanym życiem. Kobieta miała już 31 lat i przypuszczała, że wie o swojej rodzicielce wszystko. Okazało się, że to,że jej matka zamordowała pewnego chłopaka nie było najgorszym, czego mogła się o niej dowiedzieć. To wydarzenie zapoczątkowało odkrywanie kart z przeszłości.

Karin Slaughter słynie z bardzo dobrze napisanych thrillerów. Do tej pory miałam okazję zapoznać się chyba tylko z jednym z nich, więc z chęcią dałam szansę ,,Układance". Książka jest naprawdę obszerna, dodatkowo w większym niż standardowy formacie. Akcja dzieje się współcześnie oraz ponad 30 lat wstecz. Rozdziały przeplatają się ze sobą.

Autorka stworzyła naprawdę świetnie skonstruowaną powieść, w której wszystko idealnie wskakuje na swoje miejsce. Początkowo mnogość bohaterów i faktów może nieco przerażać, jednak z czasem wszystko się doskonale komponuje. Nie jest to z całą pewnością pozycja, którą pochłonie się w jeden dzień, ale warto spędzić z nią kilka wieczorów.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins.


2 komentarze:

  1. Czytałam jakieś inne książki autorki, ale z tą też chętnie się zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka. 😊

    OdpowiedzUsuń