Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 11 stycznia 2019

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Pracując w branży ubezpieczeniowej, często słyszę. Przecież OC nic nie daje, przecież w nikogo nie wjadę. A co, jeśli to inny kierujący wyrządzi szkodę Twojemu autu?


Dwa pojazdy. Nieuważny skręt. Zbyt duża prędkość. Oblodzona powierzchnia ziemi. Różne sytuacje, wynik czasem bywa jeden - zniszczony błotnik, uszkodzona lampa. Mowa o szkodzie z OC sprawcy. Kilkanaście dni temu powiększeniu uległa suma gwarancyjna w stosunku do takich zdarzeń - na osobie 5 210 000 euro, w mieniu 1 050 000 euro. Mówiąc o Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych bezsprzeczną kwestią pozostaje odszkodowanie za uszkodzenia w samochodzie. Warto jednak też wiedzieć, że jeżeli pogorszeniu w wyniku wypadku uległo nasze zdrowie, także mamy prawo ubiegać się o wypłatę zadośćuczynienia.

Jakie są kroki należy podjąć przy szkodzie z OC?

 1. Spisujemy oświadczenie na miejscu zdarzenia. Piszemy, kto kogo potrącił, numer dowodu osobistego, numery rejestracyjne, datę i miejsce zdarzenia. Jeżeli kwestia jest sporna, można wezwać policję. Spisujemy także numer polisy OC sprawcy.
 2. Ważne jest, aby zrobić zdjęcia uszkodzeń na miejscu wypadku. Warto wziąć numer telefonu od kierującego pojazdem, który w nas wjechał, gdyby pojawiły się jeszcze jakieś niejasności.
 3. Udajemy się do swojego ubezpieczyciela lub sami na portalu lub dzwoniąc na infolinię zgłaszamy szkodę z OC sprawcy. Potrzebujemy oświadczenie o zdarzeniu, ksero swojego dowodu osobistego oraz prawa jazdy, numer konta bankowego, zdjęcia uszkodzonego samochodu.
 4. Otrzymujemy potwierdzenie zgłoszenia. W zależności od ubezpieczyciela, jak mniemam, dostajemy wstępny kosztorys napraw. Mając na uwadze własne doświadczenia i jedną z większych i najbardziej wiarygodnych firm, przedstawiłam kosztorys, gdy okazało się, że suma nie będzie wystarczająca i po przesłaniu dokumentów na konto bankowe wpłynęło wyrównanie.
 5. Naprawiamy samochód.
Jeżeli rozstrojowi uległo nasze zdrowie:
 1. Zgłaszamy szkodę także z OC sprawcy, podając numer polisy OC kierującego samochodem. Dołączamy notatkę od lekarza, z oddziału ratunkowego o uszkodzeniach. 
 2. Jeżeli zostało zakończone leczenie, dołączamy ksero całej dokumentacji medycznej. Jeśli nie, przesyłamy ją sukcesywnie do ubezpieczyciela.
 3. Postępujemy tak samo, jak w przypadku szkody z mienia. Podajemy numer konta, dodajemy skan dowodu osobistego oraz zaznaczamy, że zdarzenie miało związek w związku z wjechaniem w nas innego auta.
To na tyle. Ciekawa jestem, jakie masz doświadczenia związane z odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Mam nadzieję, że nigdy Ci się to nie zdarzyło!

3 komentarze:

 1. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ogólnie po wypadku wszystko w porządku? Przy takich wypadkach najczęściej może pojawić się jakiś problem z kręgosłupem, dlatego może sprawdź informacje tutaj . W każdej chwili możesz zapisać się na wizytę i sprawdzić, czy aby na pewno wszystko jest w porządku.

  OdpowiedzUsuń