Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 7 lutego 2019

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów?


Egzaminy ósmoklasisty, czy te maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Jak skutecznie przygotować się do egzaminów?
Egzamin dojrzałości – bądź gotowy

Takie potężne egzaminy wiążą się zazwyczaj z tym, że należy się do nich dobrze przygotować. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż możemy być niemiło zaskoczeni końcowym rezultatem. Prawdą jest, że do tego typu testów należy się przygotowywać latami, a nie czekać aż zostanie kilka miesięcy. Materiału jest ogrom, dlatego warto skutecznie przygotować się do egzaminu.

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów?

 • Powtarzaj jeden dział na raz – to naprawdę przynosi efekty. Dobrze nauczyć się jednego działu bardzo dobrze, przećwiczyć go, wykonać wiele ćwiczeń i gdy będziemy czuli się bardzo pewni, przejść do następnego. Wiadomo, że gdy będziemy to robili miesiącami, to możemy nie zdążyć z resztą, ale myślę, ze kilka tygodni – góra miesiąc na jeden dział będzie wystarczająco.
 • Ucz się, gdy masz wypoczęty umysł – jedni lubią uczyć się wieczorem, inni rankiem, jednak ślęczenie po nocach na pewno nikomu na dobre jeszcze nie wyszło. Warto przystępować do nauki, gdy ma się wypoczęty umysł, nie jest się zmęczonym po całym dniu. Wtedy zamiast nauczyć się i przyswoić wiedzę poczujecie raczej frustrację, że nic Wam nie wchodzi do głowy.
 • Korzystaj z pomocy – repetytoriów, książek z zadaniami, testów z poprzednich lat – w obecnych czasach korzystanie z Internetu jest naprawdę na porządku dziennym. Warto korzystać więc z dostępnych materiałów, które mogą być całkowicie darmowe. Rozwiązywanie zadań z zeszłych lat, tym bardziej z odpowiedziami, wyjdzie nam tylko na dobre. Możemy to robić samodzielnie, bo w razie czego skorygujemy sobie błędy.
 • Ucz się z koleżanką/kolegą – wymiana doświadczeń może naprawdę pomóc. Czasem ktoś podsunie jakieś łatwiejsze rozwiązanie zadania, które można z powodzeniem zastosować na egzaminie maturalnym, czy ósmoklasisty. Wymiana doświadczeń tak naprawdę nic nie kosztuje, a może okazać się niezwykle cenna.
 • Jeśli trzeba, bierz korepetycje – ale nie na cały egzamin, tylko na poszczególne partie materiału, którego nie umiesz. Korepetytor pozwoli Ci spojrzeć na opanowywany materiał świeżym okiem, nic nie będzie miał do tego, jak liczysz zadania, a może podpowie Ci jakieś nowe rozwiązania
 • Zaznaczaj najważniejsze rzeczy karteczkami samoprzylepnymi – to przyda się zwłaszcza przy egzaminach humanistycznych. Bez sensu jest czytać wciąż to samo, w chwili, gdy w najważniejszym momencie można wrócić tylko do wybranych faktów.
 • Rób notatki – kumuluj wiedzę, nie zrażaj się tym, że materiału jest ogrom. Jeśli wypiszesz tylko najważniejsze fakty, tak naprawdę może okazać się, że nowej wiedzy wcale nie ma do opanowania tak wiele, jak mogłoby się początkowo wydawać
 • Korzystaj z dostępnych opracowań – repetytoria będące w użyciu kilka lat temu tak naprawdę nie wyszły z użycia. Schemat liczenia jest ten sam, podobnie rzecz ma się z wypracowaniami, czy nauką języków obcych.

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

 • Najlepiej partiami, po trochu. Staraj się robić testy gimnazjalne/ósmoklasisty, czy maturalne w takim tempie, jakie tobie odpowiada. Następnie staraj się przyspieszać, by w czasie wyznaczonym na egzaminie ze wszystkim zdążyć. Dzięki przerobieniu iluś tam testów uda Ci się wypracować schemat działania i spojrzeć na naprawdę różne typu zadań. Dzięki temu napiszesz też sporo wypracowań, dzięki czemu uzyskasz wprawę w działaniu.
 • Jeśli chodzi o egzamin ustny, najlepiej, jeśli przygotowywał by cię do niego nauczyciel prowadzący. Jeśli nie ma takiej możliwości, możecie pytać się ze znajomymi lub rodziną na zmianę. Najważniejsze jest to, byś umiał np. opisać obrazek i odpowiedzieć na pytania z danej dziedziny. Najlepiej ćwiczyć z osobą, która natychmiast skoryguje nasze błędy, byśmy ich nie powielali.

Jak skutecznie przygotować się do egzaminów?

Mam nadzieję, że z tym subiektywnym poradnikiem przygotowanie się do matury czy do egzaminu ósmoklasisty nie nastręczy Ci większych trudności. Najważniejsze to postarać się nie stresować i wszystko pójdzie z górki. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia J

P.S. Wybrane repetytoria przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, matury i wiele innych pomocy naukowych możesz kupić na stronie www.taniaksiazka.pl2 komentarze:

 1. Temat mnie nie dotyczy, ale na pewno swoim postem pomożesz wielu zainteresowanym. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie pomysły wydają się sprawdzone i warte rozważenia.

  OdpowiedzUsuń