niedziela, 29 marca 2020

,,Jak czytać ludzi" Robin Dreeke, Cameron Stauth

Przyznam szczerze, że dawno nie czytałam już żadnego poradnika, dlatego z chęcią skusiłam się na propozycję serii ,,Inwestuj w siebie"


Nie zapałałam miłością do głoszonych treści od samego początku, ale po przeczytaniu ostatniej strony, doszłam do wniosku, że chętnie zapoznam się także z innymi wydaniami tej serii. A co właściwie radzi Agent FBI? Robin Dreeke kilkadziesiąt lat przepracował w tej jednostce, ucząc się ,,odczytywać" ludzi. Jakie kryteria brał pod uwagę?

Poruszał się w kilku obszarach - inwestowanie w cudzy sukces, trwałość, wiarygodność, czyny, język, zrównoważenie. Każdy z nich jest opisany, wskazane są także cechy pozytywne oraz negatywne, które świadczą o ich przejawie. Przez lata pracował także z tzw. podwójnymi agentami, musiał mieć pewność, że są sprawdzeni. Każde kryterium zostało poparte przykładami. Na przykład, czy wiedziałeś, że w dobrym tonie jest interesowanie się drugim człowiekiem i stawianie jego potrzeb na równi, jeśli nie ponad własnymi.

,,Inwestuj w siebie" to nowa seria wydawnictwa Kompanii Mediowej, w przygotowaniu są następujące tytuły: ,,Nawyki bogatych i biednych" oraz ,,Powiem Ci jak być bogatym". Z chęcią się także z nimi zapoznam. Jeśli szukasz ciekawego poradnika z elementami psychologii, ,,Jak czytać ludzi" będzie idealny.

5 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce - bardzo ciekawe! "Inwestowanie w cudzy sukces"? Zdecydowanie poszukam jej w bibliotece :)
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej książki ale rzadko sięgam po tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak czytać ludzi jeszcze mnie zainteresował po Twojej recenzji. Jednak odpuszczę sobie pozostałe tytuły serii z zakresu jak być bogatym. Trochę przejedzony temat, ostatnio przesadzają z marketingiem bogactwem - na każdym kroku od youtubea po książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo możliwe, że kiedyś zechcę się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce i pewnie jej nie przeczytam, ale ogólnie lubię takie poradnikowe pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń