środa, 24 czerwca 2020

,,Był sobie szczeniak. Molly" W. Bruce Cameron

Czytanie o zwierzętach nie jest przeznaczone tylko dla najmłodszych, choć książki dla dzieci cieszą się wśród nich największym zainteresowaniem.


W serii ,,Był sobie szczeniak" ukazały się już trzy publikacje. Ja na początek postanowiłam skusić się na ,,Był sobie szczeniak. Molly". Cała historia jest opisana z perspektywy suczki Molly. Pewnego dnia do jej domu przyszła dziewczynka z chłopcem. Molly bardzo szybko zakochała się w bohaterce, jednak uczennica wiedziała, że nie może zabrać jej do domu. Jej opiekunka nie byłaby z tego powodu zadowolona.

Książka jest całkiem obszerna, czyta się ją bardzo szybko. Jej niewątpliwym atutem jest to, że jest pisana z perspektywy pieska, co na pewno jeszcze bardziej przyciągnie młodych czytelników. W. Bruce Cameron w swojej publikacji pokazuje, jak wielka miłość może połączyć człowieka ze zwierzęciem od pierwszego wejrzenia.

,,Był sobie szczeniak. Molly" to publikacja, która spodoba się nie tylko najmłodszym czytelnikom. Dorośli także zrozumieją do czego mogą prowadzić nieuzasadnione zakazy. Należy mieć nadzieję, że opiekunka dziewczynki opamięta się zanim będzie za późno. Czy zdąży to jednak zrobić na czas? Przekonajcie się sami.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

4 komentarze:

 1. Lubię książki, których bohaterami są zwierzęta. Tę również mam w planach przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. mam w planach przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam całą serię, świetne są te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. trochę się boję czytać takich książek, są dla mnie zbyt emocjonujące

  OdpowiedzUsuń