środa, 8 lipca 2020

,,Oczy wilka" Alicja Sinicka

Po zapoznaniu się ze ,,Stażystką", koniecznie chciałam poznać także inną prozę autorki. Wybór padł na ,,Oczy wilka" Alicji Sinickiej.


,,Oczy wilka" to literacki debiut, który niedawno doczekał się wznowienia. Muszę przyznać, że jest naprawdę rewelacyjny i przemyślany do ostatniej kropki. Początkowo spodziewałam się romansu, gdzie mafioso uprowadza wybrankę swego serca. Szybko jednak okazało się, że Sinicka ma dla nas inny przebieg fabuły. Mamy tutaj powieść obyczajową doprawioną szczyptą erotyzmu oraz kryminalnej intrygi, która nie wpływa na odbiór całości. Książka jest wyważona w każdym calu, tak aby po zakończeniu zechcieć sięgnąć po ,,W jego oczach" i ,,Otwórz oczy", której premiera już 15 lipca.

O czym właściwie jest ta powieść? Poznajemy Lenę Kajzer, która razem ze swoją studencką przyjaciółką postanawiają rozpocząć zawodową pracę. Tak się składa, że w rodzinnym mieście tej drugiej akurat jest wakat w firmie przejętej przez Artura Mangano, człowieka, którego sława obrosła złą opinią. Niewiele myśląc, Lena wyrusza w przeprowadzkę do Głębi, gdzie czeka na nią nowa posada, a także nieoczekiwany zbieg wydarzeń, który splata jej życie z ,,niebezpiecznym" Arturem. Co wyniknie z tej znajomości?

Muszę przyznać, że uwielbiam czytać książkę w jeden dzień, tak, aby nie musieć rozstawać się z bohaterami. Nawet gdybym chciała rozstać się z Leną i Arturem z ,,Oczów wilka", nie byłoby to możliwe. To mroczna momentami historia, która porywa i wypuszcza po przeczytaniu ostatniego zdania. Prawdziwa gratka miłośników związków w niebezpiecznej aurze. Gorąco polecam także inne bestsellery Alicji Sinickiej. Ja sama zamierzam się z nimi sukcesywnie zapoznawać!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. Bardzo lubią twórczość tej autorki i na pewno sięgnę po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Możliwe, że kiedyś skuszę się na całą serię.

    OdpowiedzUsuń