niedziela, 6 września 2020

,,Grzech. Wodząc na pokuszenie" Gabriela L. Orione

 Jesienne wieczory sprzyjają sięganiu po książki dla kobiet. Do tego grona z pewnością zalicza się ,,Grzech. Wodząc na pokuszenie" Gabrieli L. Orione.


Jest to debiut literacki autorki, całkiem udany. Poznajemy Pati i Olivię, dwie przyjaciółki, które przybywają do Turynu, by oderwać się od życia, jakie dotychczas wiodły. Ta pierwsza zostawiła córeczkę oraz byłego męża, druga zaś stara się ustalić status swojego związku z Alanem - rozstanie czy ślub, wszystko się wyklaruje. Zaczynają pracę w Mon Amour, lokalu, gdzie zabawiają klientów, nie w kontekście seksualnym, a bardziej dotrzymywania towarzystwa. To tam właśnie Olivia wpada w oko dużo starszemu Salvatore. Nie jest on jednak jedynym mężczyzną, którego strzeliła strzała Amora...

Muszę przyznać, że książka nie jest zbyt obszerna, jednak czyta się ją całkiem sprawnie i z przyjemnością. Poznajemy Olivię, która jednocześnie chce zakończyć związek z Alanem, ale nie widzi siebie z Salvatore. ,,Grzech. Wodząc na pokuszenie" to połączenie erotycznych scen z wątkiem kryminalnym, nie zabraknie także pozornie niegrzecznych chłopców. Sam klub, w którym pracują dziewczyny także nie cieszy się zbyt dobrą opinią w środowisku. Autorka zwraca jednak uwagę na jeszcze jedną kwestię - czy bohaterki będą w stanie sprzedać siebie za nowe ciuchy, biżuterię i wyjścia do restauracji? To się dopiero okaże.

Z zainteresowaniem już na początku przeczytałam informację, że to pierwszy tom nowej serii. Mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie nam czekać zbyt długo, bowiem zakończenie wprawia w zdumienie. Bardzo ciekawa jestem, jaką decyzję podejmie Olivia, jak w tej sytuacji poradzi sobie Patrycja, jakie dalsze losy czekają nasze zwariowane przyjaciółki. Z pewnością nie będzie to jednowymiarowa powieść. Choć to dopiero debiut Gabrieli L. Orione, już teraz widać znaczny potencjał. Nie daj się długo namawiać.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

1 komentarz: