Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 29 września 2020

,,Pandemia" Paweł Kapusta

Koronawirus dotknął także i Polskę. Jak było, sami wiemy. Choć czas zaciera wspomnienia, ,,Pandemia" autorstwa Pawła Kapusty przypomina relacje ludzi z pierwszej linii walki.


Choć doniesienia w Europie i na świecie pojawiły się już wcześniej, tak naprawdę nikt do końca nie wiedział, jak będzie przebiegał koronawirus i czy w ogóle dosięgnie Polskę. Pamiętamy zamrożone szkolnictwo, które przeszło na nauczanie zdalne. Pamiętamy wyłączenie z korzystania z parków i innych terenów zielonych. Obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej. A co pamiętają bohaterzy reportaży Pawła Kapusty? Ich dane zostały zmienione, aby nie można było ich zidentyfikować.      

Często wypowiada się Katarzyna, ratowniczka medyczna. Mówi o tym, że brakowało sprzętu, przeszkolenia, wdrożenia odpowiednich procedur. Kulał kontakt z Sanepidem, mylono liczby osób do przebadania. Ludzie, którzy mieli podejrzenie, byli napiętnowani przez sąsiadów, dosięgnął ich hejt. Podobnie było w przypadku osób pracujących w zawodach wysokiego ryzyka. Mówi o ludzkim zmęczeniu, odizolowaniu, strachu przed zarażeniem rodziny. Mamy relację nauczycielki nauczania początkowego, która ze swoimi uczniami musiała porozumiewać się przez komunikator. Dowiadujemy się, jak działał wtedy listonosz, czy sprzedawca w sklepie.

W końcu dowiadujemy się, jak przebieg koronawirusa wyglądał u samego autora, Pawła Kapusty. O niemożności skontaktowania się z Sanepidem, reakcji ludzi, z którymi miał kontakt. Na koniec dopełnieniem reportażu są trzy wywiady - z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, Witoldem Orłowskim i Marcinem Królem. Każdy z nich inaczej zapatruje się na to, jak Polska zareagowała w obliczu koronawirusa. ,,Pandemia" Pawła Kapusty pokazuje rzeczywistość z drugiej strony, pokazuje, jak to wyglądało oraz w wywiadach prognozuje jesienny przebieg epidemii w Polsce. Warto się z nią zapoznać i wyrobić swoje zdanie.        

2 komentarze: