sobota, 14 listopada 2020

,,Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana" David Sinder

Światowe zawirowania. Niepewność co do pracy, przyszłości. Ciężko w tym wszystkim odnaleźć siebie. Na pomoc przychodzi wówczas ,,Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana".

 

Idea Bullet Book nie jest w Polsce niczym nowym. Już od kilku lat na polskiej scenie blogerów i zagranicznych przekładów pojawiają się propozycje i publikacje, uświadamiające nam, jak w łatwy sposób uporządkować chaos w naszym życiu. Podpowiadające, jak znaleźć życiową równowagę i tym razem autor David Sinder przychodzi nam z odsieczą. Czym właściwie jest ,,Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana"? To taki notatnik i kalendarz w jednym, gdzie znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje - możemy zapisać telefony do lekarzy i innych specjalistów, nawet jeśli mamy je chwilo w pamięci telefonu. Zanotujemy daty urodzin najważniejszych dla nas osób, wypiszemy afirmacje, które chcemy wdrożyć do naszego życia, sprawdzimy, jak wygląda nasze koło równowagi - czy jakaś dziedzina ,,wybija" się ponad inne i zastanowimy, dlaczego tak jest.

Co ciekawe, praktycznie każda strona została ozdobiona kwiatami, innymi kompozycjami, które możemy dostosować do własnych preferencji kolorystycznych i, co tu dużo mówić, po prostu je pokolorować. Odkryjemy swoje wewnętrzne dziecko, a przy okazji uspokoimy myśli. Nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiam takie wyciszające zajęcia. Na samym początku piszemy, do kogo należy Bullet Book. W środku znajdziemy także spis treści, dzięki szybko się odnajdziemy w tym, czego aktualnie będziemy potrzebowali. Znajdziemy tutaj także bardzo dużo cytatów, pasujących do przedstawionej myśli na stronach. Myślę, że w co najmniej 80% na każdej kolejnej karcie znajduje się jakaś sentencja, to bardzo dużo!

Na wstępie zaplanujemy także swój rok, a następnie poszczególne miesiące - przy każdym z nich znajduje się rozkładówka, gdzie wpiszemy kolejne daty (zdjęcie poniżej), ale także rejestr zadań, obowiązki, postępy, rozważymy, jak przedstawia się stan naszych finansów oraz wypiszemy czynności, które zrobimy dla siebie. Pomiędzy takimi głównymi powtarzającymi się kartami zastanowimy się nad miejscami, które chcemy odwiedzić, rzeczami, które trzeba zabrać. Stworzymy listę podstawowych zakupów, przejrzymy zawartość szafy i torebki. Jednym słowem, uporządkujemy w kreatywny sposób swoje życie. Na to nigdy nie jest za późno. Ja zaczynam już dziś, a Ty? 

2 komentarze: