Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 17 listopada 2020

,,Służąca" Alicja Sinicka

 ,,Służąca" otrzymana z Taniejksiazki.pl to moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni


Po skończeniu książki nasunęło mi się jedno zdanie - istny majstersztyk. Alicja Sinicka w tak umiejętny sposób lawirowała wątkami, przeplatając ze sobą zdarzenia i osoby, że nie sposób było przewidzieć, jak zakończy się historia ,,Służącej". Kim właściwie jest autorka? To pisarka, tworząca bestsellerowe powieści. Porwała mnie jej seria ,,Oczy wilka", gdzie mamy do czynienia z wątkiem miłosnym i przedsiębiorcą, który dla niej jest w stanie zrobić wszystko. Nawet wymazać wspomnienia. Brzmi ciekawie? Tak właśnie jest.    

Zapoznałam się także ze ,,Stażystką", a wspominam o niej dlatego, że główny bohater, Marek Skalski pojawia się także i w tej powieści, dopiero na końcu łącząc niejako dwie historie w jedno. Nie przeszkadza jednak fakt, że nie znasz ,,Stażystki" lub innej prozy Alicji Sinickiej. ,,Służąca" sprawi, że szybko zechcesz to zmienić. Przejdźmy więc do historii Julii Łęckiej, zajmującej się porządkowaniem domów. Kobieta oddana jest bez reszty swojej pracy dostaje propozycję zamieszkania i sprzątania w domu Marii i Mikołaja Borewskich. Początkowo odmawia, jednak później nie ma już wyboru i zostaje w domu przy posesji na Rodzynkowej 5 w Oławie.

Okazuje się, że pan domu ma nieco inne podejście do życia - lubi dawne czasy, kiedy służące usługiwały swoim pracodawcom, wyszywały dla nich hafty, przygotowywały staropolskie dania oraz... chodziły w tych charakterystycznych fartuszkach służby. Julia mimo początkowego sprzeciwu zgadza się na warunki Borewskiego. Nieoczekiwanym sprzymierzeńcem bohaterki zostaje ich dorosły syn - pisarz, Kacper. Za wszelką cenę stara się ochronić ją przed losem, który spotkał jej poprzedniczkę - Joannę Słowik. Czy uda im się skryć przed złem?

Muszę przyznać, że tak jak uwielbiam powieści spod pióra Alicji Sinickiej, tak każda kolejna przechodzi poziomem swoją poprzedniczkę. Ciekawie wykreowane postaci, tajemnica sprzed lat, która ciągnie się praktycznie przez całą historię i napędza akcję. Zachowanie Mikołaja względem Julki, ciche przyzwolenie na to Marii. Skomplikowane relacje rodzinne, wreszcie powieść Kacpra, która rzuca nowe światło na pracę ostatniej służącej. Łęcka żyje w ciągłym strachu. Czy sprawi, że zniknie z ziemskiego padołu? Przekonaj się sam. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       
    

10 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści tej autorki, jednak ta wygląda interesująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórczość tej autorki także jeszcze przede mną, przyjemnie będzie dowiedzieć się, jak odbierze tę książkę moja córka, a potem może i ja się na nią zdecyduję. :)

   Usuń
 2. Nie znam Autorki i nie słyszałam o jej twórczości. Nie jestem pewna, czy taka tematyka to moje czytelnicze klimaty...

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nazwisko głównej bohaterki tylko z jednym się może kojarzyć... Chyba, że to ja mam takie skojarzenie bo w czasach szkolnych kochałam Lalkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Propozycja czytelnicza, do której z chęcią uśmiechnie się moja córka, tytuł podsunę jej pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa tematyka, chociaż nie znam autorki i jej twórczości, chętnie przeczytam.
  Zachęcająca recenzja.
  Pozdrawiam :-)
  Irena-Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam autorki, ale chyba nie będę zgłębiać jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubią książki tej autorki i na pewno będę czytała ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. oj ostatnio brakuje mi czasu, może w wolnej chwili....

  OdpowiedzUsuń
 9. Nabieram sporo ochoty na twórczość tej autorki. Jakoś nie miałam jeszcze okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń