Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 19 grudnia 2020

,,Czego uczą nas zwierzęta?" Danielle MacKinnon

 


Relacja między zwierzęciem i człowiekiem bywa tak silna, że po odejściu jednego życie drugiego zmienia się diametralnie. Ile razy czytałam, czy słyszałam o tym, że np. pies po śmierci właściciela nie mógł sobie poradzić z jego stratą i zaczął stronić od wszystkich, był osowiały, niechętny do nawiązywania relacji. Podobnie jest z ludźmi, których przyjaciele odchodzą za Tęczowy Most. Bowiem pies, królik, świnka morska to nie przypadkowy kompan przygód, to ktoś więcej. Ktoś, po śmierci kogoś jest nam bardzo smutno/

Danielle MacKinnon, która od kilkudziesięciu lat zajmuje się behawiorystką i porozumiewaniem się ze zwierzętami oraz ich opiekunami pokazuje zupełnie nowe podejście do niepoprawnego zachowania naszych pupili. Nie jest bowiem oczywiste, że jeżeli np. pies gryzie nam meble, robi nam to na złość. Przykładem może być pitbull, który niszczył rzeczy właściciela, bo chciał, żeby jego pan w końcu rzucił pracę, której nie cierpiał i zajął się malowaniem, które sprawiało mu przyjemność. Inną przytoczoną historią jest los chichuahui, która sikała do doniczki, by jej pani zajęła się sobą i swoimi decyzjami, nie pozostając bierną wobec zdarzeń i ludzi, którzy stanęli na jej drodze.

Autorka podaje sposoby na to, by okiełznać swojego pupila i, przede wszystkim, nauczyć się czytać jego zachowanie. Bo nie jest to zła wola psa, kota, czy chomika, że nie zachowuje się tak, jak my byśmy tego chcieli. Wielokrotnie był podawany przykład, kiedy to np. zwierzak wyrządzał szkody, ponieważ wtedy jego właściciel odrywał się od swoich obowiązków, czy kłótni i dawał sobie czas na przemyślenie decyzji przy okazji zajmowania się podopiecznym.

Na końcu pisarka dołączyła także dodatek - Powszechne lekcje udzielane przez zwierzęta z kilkudziesięcioma gatunkami, do których zostały dopisane przekonanie negatywne, uosobienie i lekcja. Można z nich wyciągnąć cechy, które możemy też przenieść na ludzki gatunek. Najważniejsze przesłanie z tego poradnika jest następujące - nie staraj się na siłę zmienić swojego pupila. Zastanów się lepiej, jakie uczucia wywołuje w Tobie jego zachowanie oraz na jaki ,,problem" w Twoim życiu próbuje zwrócić Ci uwagę. Może jesteś zbyt mało pewny siebie, za dużo pracujesz albo unikasz kontaktów z innymi ludźmi? Zwierzęta są o wiele mądrzejsze niż moglibyśmy przypuszczać. Jestem pewna, że już o tym wiesz.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       
        

13 komentarzy:

 1. Książka na pewno znajdzie swoich zwolenników wśród tych, którzy mają swojego pupila.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A także u tych, którzy wahają się, czy faktycznie potrzebują takich przyjaciół. :)

   Usuń
 2. To musi być fajna i przyjemna ksiązka i chyba mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa lektura dla zwierzolubów, do których i ja się zaliczam ze swoimi pupilami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zwierzęta, więc to zdecydowanie książka dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam zwierząt i niestety nie mam warunków, żeby jakieś mieć, więc przez sam ten fakt nie planuję sięgać po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od tysięcy lat ludzie udomawiają zwierzęta. Służy to różnym celom

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka dla tych, którzy mają w domu swojego zwierzaka. Ja niestety nie mam, i nie planuje go mieć. Na pewno Twój wpis przyda się osobom, którzy poszukują dla fanów zwierzaków prezentu pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze wierzyłam, że obecność zwierząt w domu, to dla człowieka coś szczególnego, wiele zyskujemy w aspekcie brania i dawania. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od niedawna jestem właścicielką szczeniaka... Chętnie poznam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dwie młodziutkie sunie ze schroniska niedawno znalazły ciepły kąt, coś niezwykłego, ile wnoszą szczęścia i radości do naszej rodziny. :)

   Usuń
 10. Brzmi bardzo ciekawie, chętnie przeczytam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zwierzęta to mogą być najlepsi przyjaciele człowieka, można się od nich bardzo dużo nauczyć. A jak o nich dbać? Jak często odwiedzać weterynarza? Jak podawać leki? Można porady znaleźć w sieci, jedną ze stron z takimi informacjami jest https://zdrowe-zwierze.pl/ . Tam znajdziecie także spis leków dla zwierząt.

  OdpowiedzUsuń