Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 11 grudnia 2020

,,Dziewczyny na skrzydłach" Anna Rudnicka-Litwinek
Cykl Prawdziwe historie wydawany nakładem wydawnictwa Znak cieszy się ogromnym powodzeniem i nie ma się czemu dziwić. Sama przeczytałam już kilka tomów. To seria poświęcona osobom, wydarzeniom, które miały miejsce w rzeczywistości. Anna Rudnicka-Litwinek w swojej publikacji ,,Dziewczyny na skrzydłach" ponad 350 stron poświęciła Polkom, lotniczkom, które lataniu poświęciły swoje życie. Pierwszą z rodaczek z licencją pilota została Karolina Iwaszkiewiczówna w 1928 roku i to od niej zaczyna się ta podniebna przygoda.

Nie wiem, jak Ty, ale ja na przykład nie miałam pojęcia, że córka samego Józefa Piłsudskiego, Jadwiga, zwana Jagą poświęciła swoje życie lataniu i pochłonęło ją ono na dobre, nawet mimo niezadowolenia ojca. Nie inaczej jest z innymi bohaterkami, a tych poznajemy aż 12. Niektóre z nich miłość do szybowania nabrały już w dzieciństwie, inne dopiero będąc dorosłymi kobietami. Tym, co łączy je wszystkie to fakt, że nie miały łatwo. Przełożeni traktowali je inaczej niż służących w tym czasie mężczyzn. Wsławiły się w walkach w czasach II wojny światowej, służąc w ATA. Jest także kilka ,,współczesnych" historii, jak np. ta o Katarzynie, która pracuje w Służbie Granicznej.

Niektóre z nich założyły rodziny, miały mężów pilotów albo i pracujących w innych profesjach. Rodziły dzieci, opiekowały się nimi, ale jednocześnie w głębi serca wciąż wracały do tego, co było sensem ich życia - latania. Anna Rudnicka-Litwinek pokazuje, że wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko mocno marzyć i nigdy nie ustawać w dążeniu do wyznaczonego celu. Dziś kobiety mają łatwiej, nie są już traktowane jako gorszy pilot, czy lotnik. Niektóre z nich kończyły równolegle studia, inne poświęciły się podniebnym akrobacjom. Część z nich jeszcze żyje do dziś. Co istotne, książka ,,Dziewczyny na skrzydłach" Anny Rudnickiej-Litwinek zawierają bardzo dużo ilustracji z życia bohaterek i wydana została w sztywnej oprawie. Pokazuje, że są to kobiety takie jak my. Zwyczajne, mające swoje plany i marzenia. Dążmy do ich spełnienia. Do ostatniej chwili.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.        
      

13 komentarzy:

 1. Czytałam kilka innych książek z tej serii i wszystkie są dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam kobiety tamtych czasów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od jakiegoś czasu mam w planach tą książkę i mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać, a ta książka interesuje mnie tym bardziej, że sama kiedyś chciałam być pilotką w wojsku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ten cykl. Mam już kilka własnych książek, inne wypożycza łamie z biblioteki. Chętnie poznam kogoś tę publikację, ponieważ jestem nią zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że to może być bardzo ciekawa lektura, lubię opowieści na faktach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie najbardziej przemawiają do człowieka, kiedy mamy świadomość, że coś naprawdę się zdarzyło, jakbyśmy intensywniej odbierali historię. :)

   Usuń
 6. Lubię takie ksiażki, więc z ogromną przyjemnoscią ją przeczytam, bo brzmi interesująco

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam jedną książkę z tej serii. Była trudna, ale warta uwagi. Może i po tą sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 8. Z zainteresowaniem sięgnę po tę przygodę czytelniczą, tytuł już mam wciągnięty na listę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki oparte na faktach są istotnym dokumentem i każą myśleć, że siła kobiet jest niezwykła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka wydaję się ciekawa, podoba mi się, że nie jest to łatwa literatura.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie historie! To istna perełka, którą mam na swojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo lubię tę serię, naprawdę można zobaczyć tamte czasy z zupełnie różnych punktów widzenia

  OdpowiedzUsuń