Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 3 marca 2021

,,Na zdrowy rozum" Ori Brafman, Rom Brafman

,,Na zdrowy rozum", którą napisali Ori Brafman i Rom Brafman to kolejna publikacja z serii ,,Inwestuj w siebie", z którą miałam okazję zapoznać się w ostatnim czasie.


,,Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje" to pozycja, która pokazuje,. że bardzo często jako społeczeństwo podejmujemy nie do końca mądre decyzje. Płatność w zależności od ilości wygadanych minut lub ilości zużytego Internetu? Ależ skąd. Lepiej wziąć wszystko bez limitu i nie martwić się tym, że będziemy zmuszeni coś dopłacić. Podobnie rzecz ma się z dodatkowym ubezpieczeniem wynajmowanego samochodu. W przypadku własnego pojazdu nawet nie przyszło by nam to na myśl, ale tutaj myślimy, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Autorzy w swojej stosunkowo krótkiej publikacji pokazują, że takich nieracjonalnych zachowań jest o wiele więcej i bardzo często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jeżeli otrzymamy informację, że dana osoba jest uprzejma, w taki właśnie sposób będziemy ją postrzegać. Jeśli będzie miała być gburem - nasz osąd także właśnie taki będzie. Bardzo często sugerujemy się tym co robią inni, patrzymy na to, jak postępuje ogół społeczeństwa.

Ciekawym przykładem było podanie tego, jak wygląda zachowanie widowni w ,,Milionerach". Zaręczam, że przytoczone wnioski dla Was także okażą się zaskakujące. Pozycja nie jest za bardzo obszerna, więc całość czyta się sprawnie. Napisana jest przystępnym językiem, przytoczonych jest naprawdę sporo przykładów, które możemy dogłębniej zanalizować. Może po lekturze tej pozycji zmienimy niektóre swoje zachowania? 

 

14 komentarzy:

 1. Nasz mózg to fascynujący narząd. Czasem sami siebie nie rozumiemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fascynujące, jak wiele w tej materii jest jeszcze do odkrycia. :)

   Usuń
 2. Zapowiada się naprawdę intrygująco, będę chciała się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym podczytywać tę publikację pomiędzy innymi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem nasze zachowanie zależne jest od społeczności i ludzi, którymi się otaczamy. Nasz mózg i nasze zachowania często są niepojęte.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię interpretować ludzkie zachowania, zastanawiać się, jakie mechanizmy stoją za ich decyzjami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś mnóstwo książek czytałam na ten temat, na razie jeszcze mam ich przesyt.

   Usuń
  2. To na pewno lektura, która dużo może wnieść do naszego życia.

   Usuń
 6. chociaż nie przepadam za takimi książkami, zaciekawiłaś mnie tematem, chętnie bym sięgnęła :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno w tej książce pełno jest wszelakich ciekawostek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka, jestem nią zaintrygowana. Chętnie przekonam się jakich decyzji warto się wystrzegać, by w ostateczności wyjść na tym całkiem dobrze. Życiowa i przydatna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że ta książka spodobałaby się mojej drugiej połówce. Sama też w wolnej chwili do niej zajrzę. Lubię pozycje, które zaciekawiają

  OdpowiedzUsuń
 10. No proszę! Chętnie bym przeczytała - bo moje osobiste decyzje też czasami wydają mi się nieracjonalne i zbyt emocjonalne.

  OdpowiedzUsuń