Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 17 kwietnia 2021

,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" Elizabeth Briggs

    ,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" otrzymany z Taniejksiazki.pl to pierwszy tom serii autorstwa Elizabeth Briggs. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.      Początkowo nie miałam pojęcia, czego mogę spodziewać się po tej publikacji, ponieważ nie miałam styczności z twórczością Elizabeth Briggs. Jak jednak możemy przeczytać w nocie o autorze, kobieta cieszy się ogromną popularnością wśród tematyki romansów paranormalnych i fantasy. ,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" to pierwsza przetłumaczona powieść, która ukazała się w Polsce i od razu zdobyła liczne rzesze zwolenników. Czy i ja się do nich zaliczam? Przekonajmy się.

Piekło. Niebo. Dobro i zło. Dwa światy, które teoretycznie nie mogą się ze sobą zjednoczyć. Tymczasem Lucyfer, chcąc chronić demony i im pokrewne zawiera pakt z archaniołem Gabrielem, by wszyscy mogli przetrwać i nie wymagało to toczenia wojny. Ich Miastem Grzechu ma być Las Vegas, gdzie bezkarnie mogą karmić swoją mroczną duszę. Taki stan rzeczy trwa dziesiątki lat. To nic w porównaniu z wiekiem Lucyfera, który jest nieśmiertelny...

Tymczasem w Niebiańskim Centrum Wypoczynkowym w Las Vegas dochodzi do zaginięcia Brandy Higgins, która przyjechała na spotkanie bibliotekarzy. Okazuje się, że w domu czekają na nią śmiertelnie chora matka oraz synek, który dzielnie się trzyma. Na ratunek przyjaciółce wyrusza Hannah Thorn, która przed 5 laty straciła rodziców i od tego czasu ledwo wiążąc koniec z końcem prowadzi rodzinną spuściznę, jaką jest kawiarnia. Zostawia jednak swoje życie i wyrusza do Vegas, by spotkać się z Lucasem Yferem, dyrektorem wykonawczym firmy Abaddon, a nieoficjalnie szefem mafii w Las Vegas. Lucas Yfer zawiera z nią umowę - odnajdzie przyjaciółkę Hannah, jednak pod jednym warunkiem. Czy kobieta dosłownie i w przenośnie zaprzeda duszę diabłu?

,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" to dość niecodzienna historia, w której głównymi i pobocznymi bohaterami zostały demony, chochliki, smoki, anioły. Cały ten magiczny i paranormalny świat zmusza czytelnika do wyjścia ze swojej strefy komfortu i ,,sprawdzenia" jak mogłaby wyglądać nasza egzystencja w równoległym nieśmiertelnym świecie. Bohaterowie są niezwykle różnorodni - z jednej strony Lucas, Król grzechu, mroku, który ma swoich poddanych. Z drugiej zaś, niewinna Hannah, która prowadzi rodzinny biznes za wszelką cenę. Czy jednak wszystko jest tak czyste i przejrzyste jak wydaje się na pierwszy rzut oka? Dlaczego kobieta trafiła do Las Vegas wprost w objęcia Lucyfera? Elizabeth Briggs dostarczy niejednego dreszczyku emocji. Mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie nam czekać zbyt długo!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

11 komentarzy:

 1. no tak nie ma złą bez dobra i dobra bez zła. Zaciekawiłaś mnie tą historią:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frapująco jest obserwować walkę dobra ze złem, różne odcienie szarości między nimi. :)

   Usuń
 2. Wprowadzenie postaci demonów na pewno sprawia, że fabuła jest nietuzinkowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś zaczytywałam się w takich historiach, do tej pory mam do nich sentyment, więc pewnie sięgnę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Demoniczne postaci przykuwają moją uwagę, takie wkraczanie w świat fantasy ma wiele uroku, a walka dobra ze złem może być fascynująca. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Swego czasu lubiłam takie klimaty. Dziś jednak stawiam na spokojniejsze książki

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię, kiedy książka na tyle mnie wciągnie, dobrze poczuję się w jej klimacie, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odsłon serii. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba o demonicznej miłości nigdy nie czytałam żadnej książki poza gatunkiem fantasy. Może to być ciekawe czytelnicze objawienie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się, że bohaterowie są tak różni i niecodzienni. To na pewno przekona mnie do sięgnięcia po te książkę.

  OdpowiedzUsuń