sobota, 17 kwietnia 2021

,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" Elizabeth Briggs

    ,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" otrzymany z Taniejksiazki.pl to pierwszy tom serii autorstwa Elizabeth Briggs. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.      Początkowo nie miałam pojęcia, czego mogę spodziewać się po tej publikacji, ponieważ nie miałam styczności z twórczością Elizabeth Briggs. Jak jednak możemy przeczytać w nocie o autorze, kobieta cieszy się ogromną popularnością wśród tematyki romansów paranormalnych i fantasy. ,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" to pierwsza przetłumaczona powieść, która ukazała się w Polsce i od razu zdobyła liczne rzesze zwolenników. Czy i ja się do nich zaliczam? Przekonajmy się.

Piekło. Niebo. Dobro i zło. Dwa światy, które teoretycznie nie mogą się ze sobą zjednoczyć. Tymczasem Lucyfer, chcąc chronić demony i im pokrewne zawiera pakt z archaniołem Gabrielem, by wszyscy mogli przetrwać i nie wymagało to toczenia wojny. Ich Miastem Grzechu ma być Las Vegas, gdzie bezkarnie mogą karmić swoją mroczną duszę. Taki stan rzeczy trwa dziesiątki lat. To nic w porównaniu z wiekiem Lucyfera, który jest nieśmiertelny...

Tymczasem w Niebiańskim Centrum Wypoczynkowym w Las Vegas dochodzi do zaginięcia Brandy Higgins, która przyjechała na spotkanie bibliotekarzy. Okazuje się, że w domu czekają na nią śmiertelnie chora matka oraz synek, który dzielnie się trzyma. Na ratunek przyjaciółce wyrusza Hannah Thorn, która przed 5 laty straciła rodziców i od tego czasu ledwo wiążąc koniec z końcem prowadzi rodzinną spuściznę, jaką jest kawiarnia. Zostawia jednak swoje życie i wyrusza do Vegas, by spotkać się z Lucasem Yferem, dyrektorem wykonawczym firmy Abaddon, a nieoficjalnie szefem mafii w Las Vegas. Lucas Yfer zawiera z nią umowę - odnajdzie przyjaciółkę Hannah, jednak pod jednym warunkiem. Czy kobieta dosłownie i w przenośnie zaprzeda duszę diabłu?

,,Król demonów. Wezwanie Lucyfera" to dość niecodzienna historia, w której głównymi i pobocznymi bohaterami zostały demony, chochliki, smoki, anioły. Cały ten magiczny i paranormalny świat zmusza czytelnika do wyjścia ze swojej strefy komfortu i ,,sprawdzenia" jak mogłaby wyglądać nasza egzystencja w równoległym nieśmiertelnym świecie. Bohaterowie są niezwykle różnorodni - z jednej strony Lucas, Król grzechu, mroku, który ma swoich poddanych. Z drugiej zaś, niewinna Hannah, która prowadzi rodzinny biznes za wszelką cenę. Czy jednak wszystko jest tak czyste i przejrzyste jak wydaje się na pierwszy rzut oka? Dlaczego kobieta trafiła do Las Vegas wprost w objęcia Lucyfera? Elizabeth Briggs dostarczy niejednego dreszczyku emocji. Mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie nam czekać zbyt długo!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

11 komentarzy:

 1. no tak nie ma złą bez dobra i dobra bez zła. Zaciekawiłaś mnie tą historią:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frapująco jest obserwować walkę dobra ze złem, różne odcienie szarości między nimi. :)

   Usuń
 2. Wprowadzenie postaci demonów na pewno sprawia, że fabuła jest nietuzinkowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś zaczytywałam się w takich historiach, do tej pory mam do nich sentyment, więc pewnie sięgnę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Demoniczne postaci przykuwają moją uwagę, takie wkraczanie w świat fantasy ma wiele uroku, a walka dobra ze złem może być fascynująca. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Swego czasu lubiłam takie klimaty. Dziś jednak stawiam na spokojniejsze książki

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię, kiedy książka na tyle mnie wciągnie, dobrze poczuję się w jej klimacie, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odsłon serii. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba o demonicznej miłości nigdy nie czytałam żadnej książki poza gatunkiem fantasy. Może to być ciekawe czytelnicze objawienie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się, że bohaterowie są tak różni i niecodzienni. To na pewno przekona mnie do sięgnięcia po te książkę.

  OdpowiedzUsuń