Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 10 kwietnia 2021

,,Wybrana przez mafię" Ada TulińskaPrzygodę z cyklem ,,Bracia Vedetti" rozpoczęłam w październiku 2020 roku, kiedy trafiłam na ,,Zależną od mafii". W tej części poznajemy Julię, która razem z bratem odbiera ojca z więzienia. Na drodze do rodzinnego szczęścia staje im mafiozo, Filip Vedetii, który w zamian za dług seniora zabiera jego córkę w zastaw. Ich znajomość rozwija się równie dynamicznie, jak i niebezpiecznie. 2021 rok to dalsza część przygód rodu Vedetii, czyli ,,Skazana przez mafię". Tym razem Ada Tulińska większość fabuły poświęca pani prokurator Łucji Olszewskiej, która nie daje się skorumpować drugiemu z braci, Aleksandrowi. Czy bohaterce stojącej po właściwej stronie prawa uda się rozbić szajkę czy może przeszkodzą jej w tym... uczucia?

Niezwykle podobały mi się pierwsze dwa tomy serii ,,Bracia Vedetii". Tym bardziej więc ucieszyłam się, gdy okazało się, że dane mi będzie zapoznać się przedpremierowo z ,,Wybraną przez mafię". Jak informuje na samym początku Ada Tulińska, jest to odrębna powieść, jednak zawiera wątki poboczne, które poznaliśmy we wcześniejszych częściach. Sama także jestem zdania, że najlepiej czytać książki w pozycji chronologicznej, bowiem wtedy będziemy mieli największą frajdę z lektury. 

,,Wybrana przez mafię" zostaje poświęcona Wandzie Krakowiak, gosposi, która pracowała już u Aleksandra i Filipa, a w ostatnim czasie u najbardziej kapryśnego z Vedetiich - Roberto. Ten ostatni nie znosi bylejakości, kobieta jednak za tak sowite wynagrodzenie potrafi przymknąć na to oko. podobnie jak na ślady mafijnych porachunków. Mając na utrzymaniu poważnie chorą mamę musi troszczyć się o stałą pensję. Nieoczekiwanie jednak Roberto rezygnuje z jej usług, ponieważ wraca na Sycylię, także ojciec panny Krakowiak traci zatrudnienie. Wydaje się, że bohaterka nie ma innego wyjścia, jak przyjąć posadę gosposi w sycylijskim domu Roberto. Tylko czy wtedy będzie bezpieczna?

Muszę przyznać, że niezwykle wciągnęłam się w ten tom. Do tego stopnia, że planowałam rozłożyć sobie lekturę na dwa dni, ale szybko przekonałam się, że nie będzie to możliwe i będę musiała poznać zakończenie tej historii. Na jaw wychodzą nieoczekiwane fakty z przeszłości. Wanda z zahukanej gosposi z kompleksami staje się kobietą, która zaczyna wiedzieć czego chce. Także Roberto nie wydaje się tak straszny jak na początku się wydawało. Dowiemy się także co u Julii i Filipa oraz Łucji i Aleksandra. Mafijna rodzina także nie da od siebie odpocząć. Nie zwlekaj, tylko czym prędzej chwytaj za ,,Wybraną przez mafię" Ady Tulińskiej. Nie pożałujesz.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

11 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się to, że ta seria jest taka wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
 2. jakoś nie mogę się przekonać do tego typu historii, ale widzę, że jest to książka godna zainteresowania :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio bardzo dużo tych mafijnych klimatów na rynku wydawniczym, ale faktycznie niektóre tytuły są godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mafia z impetem wkroczyła do obyczajówek, jest zapotrzebowanie, jest odzew. :)

   Usuń
 4. Mafia powiadasz? Ale bardziej jak Puzo czy Lipińska? :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Szalenie lubię trafić na książkę, którą dosłownie muszę natychmiast poznać całą. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale nie ukrywam że bardzo lubię książki z motywem mafijnym kropka Kto wie, może akurat po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak dotąd przeczytałam tylko jedną książkę Ady Tulińskiej. Seria mafijna mnie kusi, jak będzie w bibliotece to chętnie wypożyczę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej ksiażce, czytałam natomiast inną jej ksiażkę. Tą muszę też koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam ostatnio przesyt książek z mafią w tle...Mam wrażenie, że w zeszłym roku wydano miliony o podobnej fabule.

  OdpowiedzUsuń