Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 31 maja 2021

,,Co Polska i Polacy dali światu" Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński

 ,,Co Polska i Polacy dali światu" to obszerna, wydana w sporym formacie publikacja, którą warto mieć w domowej biblioteczce.


Jeżeli myślimy o wielkich Polakach na pewno na myśl przychodzi na przede wszystkim Karol Wojtyła, czyli Jan Paweł II, pierwszy i jak dotąd jedyny papież polskiego pochodzenia. Kolejny sławny Polak to niewątpliwie Józef Piłsudski, czy Tadeusz Kościuszko. Przenosząc się w czasie do II wojny światowej nie możemy zapomnieć o Irenie Sendlerowej, dzięki której udało się uratować wiele istnień które były z góry skazane za śmierć i zagładę. Znany Polak to także Lech Wałęsa i jego znane powiedzenie, o którym na pewno większość z nas słyszała. Wybitnych Polaków, którzy zapisali się na kartach historii było jednak o wiele więcej.

Wodzowie i żołnierze, biznesmeni, politycy, duchowni. To właśnie o nich opowiada ta bardzo obszerna, ponad 600-stronicowa publikacja, którą warto mieć. Mieć jako rodzaj encyklopedii, inspiracji do poszukania wiedzy, czy idealnie sprawdzi się też jako prezent dla miłośników historii, znanych Polaków, tych, którzy chcą po prostu poszerzyć swoją wiedzę. Nie jest to na pewno lektura, którą przeczyta się od początku do końca za jednym razem. Dzięki podziałowi na dane nazwisko można do niej sięgać wyrywkowo. Bardzo podobał mi się prosty, obszerny opis o danej postaci. Jeżeli pojawiała się inna postać, o niej także od razu mogliśmy przeczytać jakąś informację. 

Takie obszerne publikacje na pewno udowadniają, że jako Polacy mamy co zaoferować światu. Pokazuje, że już od wielu lat mamy się czym pochwalić. Tych nazwisk wybitnych rodaków jest naprawdę sporo, a dzięki podziałowi na kategorie i bogatej bibliografii wiemy gdzie szukać danej osoby i dodatkowo możemy przeczytać o niej obszerną notkę. ,,Co Polska i Polacy dali światu" na pewno przyda się to poszerzania wiedzy, szkolnych referatów, czy po prostu jej lektura sprawi przyjemność tym, którzy chcą dowiedzieć się o znanych Polakach nieco więcej i usystematyzować wiedzę o nich.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

11 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja. To na pewno książka, którą warto poznać. Na pewno to zrobię, jak będę miała okazję :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest to wartościowa pozycja, z którą warto się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze jest przeczytac takq ksiazke i znac wielkie nazwiska.

  OdpowiedzUsuń
 4. To rzeczywiście ciekawa pozycja, która warto mieć na półce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł. Dużo wiem, ile świat zawdzięcza Polsce, ale chętnie poczytam tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że jest taki spis Polskich ludzi, którzy wnieśli wiele

  OdpowiedzUsuń
 7. niestety bardzo mało mówi się o tym, że Polacy to wybitny naród, który ma wiele do zaoferowania

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy naród wkłada cząstkę w rozwój współczesnej cywilizacji, jednak polskie ujęcie najbliższe jest naszym sercom. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa książka. Wiem komu w moim otoczeniu by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesująca publikacja. Chętnie bym do niej zajrzała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę , że jest to bardzo wartościowa pozycja. Z pewnością zainteresowałaby mojego tatę

  OdpowiedzUsuń