Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 26 maja 2021

,,Manik" Amo Jones

     ,,Manik" otrzymana z Taniejksiazki.pl to jednotomowa historia i jednocześnie moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.  Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.       


Uwielbiam powieści wydawane w serii ,,Niegrzeczne książki", ponieważ zazwyczaj dostarczają czytelnikowi wielu emocji. Nie miałam jednak wcześniej okazji poznać polecanej przez czytelników twórczości Amo Jones. Postanowiłam zmienić to przy najnowszej powieści przetłumaczonej w Polsce - ,,Manik". Manik, Zwier', a może Aeron? Kto to wie. Syn Vladimira Pakhana Romanova, bossa rosyjskiej mafii, by przetrwać musi przybierać różne oblicza. Przynależność do bratwy - mafii - jest dożywotnia, nie zdarzyło się, by ktoś odszedł i przeżył...

Beatrice Kennedy przypadkowo staje się świadkiem zabójstwa. Przestępcy nie mogą puścić jej wolno - nie mogą przecież w 100% wiedzieć, że na pewno nikogo nie wyda. W ten sposób Beat wkracza w świat Aerona Romanova-Reeda, na co dzień rapera, którego kawałki cieszą się ogromną popularnością, a ,,po godzinach" wykonawcy zleceń ojca, mafioza. Manik ma chwilowy kryzys twórczy, nie jest w stanie napisać niczego wartego uwagi, jednak czy Beatrice stanie się lekiem na niemoc twórczą? Pikanterii całej sytuacji dostarcza zakaz zadawania się z dziewczyną. Dlaczego Vladowi tak zależy na tym, by jej syn nie zbliżał się do panny Kennedy? Historia okaże się bardzo zaskakująca.

Muszę przyznać, że nie sposób oderwać się od tej historii. To zupełnie nowy powiew w literaturze mafijnej z wątkiem erotycznym. Ostatnio rynek polski zalały książki z mafią, gdzie kobiety oddawane są wybranym mężczyznom w celach nawiązania sojuszy. Amo Jones zupełnie wyszła poza ten schemat. Na pierwszy rzut oka rodzina Romanovów niczym nie różni się od innych, oczywiście poza byciem bossem rosyjskiego odłamu. Manik na co dzień może wieść praktycznie normalne życie, rapować, robić  to, co sprawia mu radość. Nie brak jednak momentów, gdy ojciec upomina się o zapłatę za tę normalność.

Beatrice to kobieta, która wychowywała się bez rodziców, nie stanowi dla niej problemów spontaniczne przemieszczanie się. Przez to, że bardzo mało wie o swojej przeszłości i dzieciństwie, nie wie, komu może zaufać, a kogo powinna się pilnie wystrzegać. Ciekawą postacią, bardzo wyrazistą jest także siostra Aerona, Katiya, która uwielbia stawiać na swoim, nie można jednak powiedzieć, że jest rozkapryszoną pannicą. To w końcu dorosła kobieta mająca swoje zdanie! Jeżeli jesteś ciekawa prawdziwie wybuchowej mieszanki charakterów i niebanalnej akcji, koniecznie pamiętaj o ,,Maniku" Amo Jones. To idealna lektura na jeden wieczór. 

Za egzemplarz książki do rece6nzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

11 komentarzy:

 1. Literatura mafijna z wątkiem erotycznym - nie wiedziałem nawet, że istnieje taka kategoria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem zainteresowana tą powieścią, ale recenzja cifkawa.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sięgam w ogóle po literaturę erotyczną. Dla mnie to strata czasu

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie nie jest to moja tematyka,ale rozumiem jej fenomen :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć zrecenzowałaś tę książkę naprawdę ciekawie, to niestety, ale nie sięgnę po tę powieść. To zupełnie nie moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki Amo Jones, a Manik to mój mąż !

  OdpowiedzUsuń
 7. jeden wieczór, musi być naprawdę porywająca :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja akurat nie przepadam za takimi książkami,a ostatnio wyrastają na księgarnianych półkach jak grzyby po deszczu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mój klimat. Raczej nie czytam tego typu książek, ale podeślę koleżance, która z tego co wiem zaczytuje się takimi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mój klimat. Raczej nie czytam tego typu książek, ale podeślę koleżance, która z tego co wiem zaczytuje się takimi książkami.

  OdpowiedzUsuń